NFG Faktoring Logowanie

Logowanie w NFG Faktoring

Klient, aby skorzystać z usług NFG Faktoring, musi wejść na oficjalną stronę nfg.pl i kliknąć ikonę Logowanie. W ten sposób zostanie automatycznie przeniesiony do Systemu Obsługi Faktoringu, gdzie należy w puste pole wpisać swój NIP. Przy pierwszym logowaniu do Konta Klienta użytkownik ustala hasło dostępu.

Od tego momentu konsument może zgłaszać wierzytelności do finansowania. Niektóre działania podejmowane na platformie wymagają weryfikacji kodem. Są to:

 • Zgłaszanie wierzytelności do finansowania
 • Zmiana danych klienta
 • Zmiana hasła

Na podany podczas procesu rejestracyjnego numer telefonu zostaje wysłana wygenerowana przez system wiadomość SMS z wymaganym kodem.

zaloguj sie speedkredyt

NFG Faktoring logowanie


Faktoring w NFG Faktoring

NFG Faktoring logo

Warunki w NFG Faktoring

Historia kredytowa
Możliwość załatwienia formalności online Tak
Szybkość uzyskania oferty Maksymalnie kilka dni
Obsługa klienta w domu Nie
 Dokumenty W zależności od wybranej oferty
 Czas pracy firmy Dni robocze, 8:00 – 16:00
Polska firma Tak
Infolinia Tak
Oficjalne zatrudnienie
 Wiek od 18 lat


O firmie NFG Faktoring

Narodowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja finansowa specjalizująca się w faktoringu. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu. Misją NFG jest niesienie wsparcia w prowadzeniu działalności oraz pomocy w zapewnieniu ciągłości finansowej. Grupą docelową są małe i średnie przedsiębiorstwa,  w tym freelancerzy, mikro przedsiębiorcy, firmy budowlane, a także branża transportowa. eFaktoring NFG należy do Kaczmarski Group.

O rzetelności i wiarygodności firmy świadczą liczne wyróżnienia przyznawane przez specjalistów z branży finansowej:

 • Order Finansowy Home&Market 2017
 • Najlepszy Produkt Faktoringowy – nagroda przyznana przez Gazetę Finansową

Instytucja prowadzi szeroko zakrojoną akcję marketingową na portalach społecznościowych typu Facebook i Linkedin. NFG z chęcią dzieli się wiedzą swoich pracowników z sektorem MŚP. Artykuły poruszają kwestie związane z szeroko pojmowanym faktoringiem, między innymi:

 • Faktoring a kredyt. Wady i zalety obu rozwiązań
 • Koronawirus w Polsce. Co czwarta firma boi się utraty płynności finansowej
 • Jakie koszty wiążą się z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej?
 • Różnice między faktoringiem cichym a jawnym
 • Zatrudnienie pracownika a konkurencyjność firmy. Dlaczego pracownik wybiera konkretną ofertę?

Oferta w NFG Faktoring

Narodowy Fundusz Gwarancyjny oferuje dwa rodzaje faktoringu.

Faktoring cichy

Inaczej faktoring tajny, ukryty, niejawny, z cesją cichą. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy z różnych powodów nie chcą informować swoich kontrahentów o korzystaniu z zewnętrznego finansowania, na przykład z obawy przed znaczącym pogorszeniem się relacji biznesowych. Faktor (NFG) zapewnia pełną dyskrecję, utrzymując w ten sposób pozytywną kooperację między firmą (faktorant) a klientem. Koszty związane z tą formą usługi, czyli prowizje i odsetki, można odliczyć od podatku.

W ramach faktoringu niejawnego dokonuje się tak zwanej cichej cesji wierzytelności. Kontrahenta nie informuje się o cesji faktury pod warunkiem, że faktorant dokona spłaty zobowiązania zgodnie z regulaminem i zawartą umową. Pozytywna decyzja o tej metodzie finansowania opiera się głównie na ocenie wypłacalności przedsiębiorstwa, gdyż to na faktorze spoczywa większe ryzyko transakcyjne. W przypadku nieuregulowania długu w terminie istnieje możliwość uruchomienia cesji jawnej.

Faktoring jawny

Zwany także faktoringiem otwartym, notyfikowanym. Kierowany do przedsiębiorców pragnących otrzymywać płatności w terminie. Pozwala utrzymać płynność finansową na stałym i niezmiennym poziomie. Wydatki, jak w przypadku faktoringu tajnego, można odliczyć od podatku. Kontrahent zostaje powiadomiony o finansowaniu faktury przez firmę zewnętrzną. W tym celu dokonywana jest jawna cesja wierzytelności, która polega na przeniesieniu praw wierzyciela (przedsiębiorstwa) na nowego nabywcę (Narodowy Fundusz Gwarancyjny). Kontrahent od tego momentu zobowiązuje się spłacić należności na konto bankowe wskazane przez faktora.

NFG oferuje przedsiębiorcy pełne wsparcie w zakresie windykacji długu. Jeśli kontrahent nie ureguluje zobowiązania mimo podjętych czynności – firma faktoringowa będzie dochodzić spłaty od faktoranta (faktoring z regresem).

Zalety NFG Faktoring

 • Ciekawa oferta dla firm
 • Sprawne biuro obsługi klienta
 • Stabilna firma

Wady NFG Faktoring

 • Na dzień dzisiejszy mało znana oferta

 

wniosek o kredyt


Kontakt NFG Faktoring

Oficjalna strona nfg.pl
 Adres ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław
 Telefon
 Adres e- mail info@nfg.pl


Opinie o firmie NFG Faktoring

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *