Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem długoterminowym, który pozwala na spłatę wielu zobowiązań w jednej racie. Kredyt zabezpieczony jest hipoteką. Jest to spore ułatwienie, bowiem zamiast kilku kredytów zaciągniętych w różnych bankach płacimy jedną ratę i to w dodatku w jednym banku. Dzięki tej opcji kredytowej możemy obniżyć koszty naszych zobowiązań. Sporym atutem jest również fakt zaciągnięcia do naszych kredytów tzw. kwotę wolną, która może nam się przydać przy najbliższych wydatkach czy inwestycjach. Trzeba jednak pamiętać o wspomnianej już hipotece, dlatego, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, musimy posiadać w zabezpieczeniu jakąś nieruchomość. Sporym ułatwieniem jest fakt, że nie musi to być nasza nieruchomość. Jeśli należy ona do osoby trzeciej, to bank będzie wymagał zgody właściciela na obciążenie notarialne. Bank może odmówić udzielenia kredytu firmom, które popadły już w poważne tarapaty finansowe.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Ładowanie wszystkich ofert…


Kredyt konsolidacyjny – dla kogo?

Tego typu kredyt może okazać się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które posiadają kilka krótkoterminowych i niewysokich zobowiązań. Dzięki konsolidacji możemy zmniejszyć miesięczną ratę. Należy pamiętać, że medal ma dwie strony. Dlatego w tym przypadku czas spłaty również się wydłuży, co będzie za sobą niosło w ogólnym rozrachunku dodatkowe koszty.

Najczęściej z konsolidacji korzystają firmy, które już posiadają pewne problemy finansowe. W takiej sytuacji trzeba się liczyć z tym, że bank może podnieść oprocentowanie kredytu lub nawet go odmówić.

Kredyt konsolidacyjny jest opłacalny gdy:

  • Posiadamy wiele drogich zobowiązań (np. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe itp.)
  • Nasza firma popada w coraz to większe długi
  • Gdy brakuje nam środków na opłacenie dużej ilości zobowiązań

Trzeba pamiętać, że przedsiębiorstwa w przeciwieństwie do osób fizycznych są traktowane surowiej przez instytucje finansowe. Dlatego wybierając kredyt konsolidacyjny dla firm,  trzeba wiedzieć, że ilość dokumentów, jakie będziemy musieli wypełnić, jest większa, bowiem banki w sposób szczegółowy sprawdzają każdego potencjalnego kredytobiorcę  firmowego.

Sprawdź Expander oraz Open Finance!

Kredyt konsolidacyjny dla firm

kredyt konsolidacyjny warunki

Właściciele przedsiębiorstw szukają dla swoich firm korzystnych rozwiązań finansowych, bowiem wiele firm przechodzi w okresie swojego istnienia problemy związane z płynnością finansową. Wysokoprocentowe kredyty czy pożyczki prywatne nie zawsze okazują się opłacalne. W takim przypadku bardzo łatwo o problemy finansowe. Jeśli do tego dojdzie, należy przeprowadzić analizę działalności. Być może się okaże, że obecne problemy są tylko chwilowe.

Jedną z opcji, która może pomóc wyjść naszej firmie z problemów, jest kredyt konsolidacyjny, który staje się coraz popularniejszy. Na czym polega? Czy faktycznie to opłacalne? Czemu posiada coraz więcej zwolenników?

Przekonaj się sam: Kredyty firmowe

Kredyt konsolidacyjny – dokumenty

  • Wyciąg z CEIDG
  • Zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie emerytalne, społeczne i zdrowotne
  • Zaświadczeń o niezaleganiu podatku
  • Deklaracja PIT za poprzedni rok
  • Wyciąg z firmowych kont

Kredyt konsolidacyjny – zalety

Trzeba pamiętać, że w ogólnym rozrachunku kredyt konsolidacyjny zawsze będzie droższy. Po połączeniu kilku zobowiązań nasza rata miesięczna będzie niższa w związku z tym, że konsolidowane zadłużenia są łączone w jeden kapitał, który jest rozłożony w czasie.

Przedsiębiorstwo powinno zastanowić się nad tą opcją finansowania tylko i wyłącznie wtedy gdy nie radzi sobie ze spłatą rat.

Zalety kredytu konsolidacyjnego dla firm:

  • Połączenie wszystkich dotychczasowych rat w jedną mniejszą ratę
  • Wydłużenie okresu kredytowania
  • Niższa marża dzięki zabezpieczeniu na hipotekę
  • Większa zdolność kredytowa

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5