Jak i gdzie kupić kryptowalutę Lisk (LSK)?

Co to jest Lisk?

lisk logoLisk to kolejna platforma, która daje możliwość rozwinięciu się aplikacji JavaScript, która oparta jest na blockchain. Można się domyśleć, że największą grupą osób, korzystających z Lisk są programiści, bowiem jest to sprzyjające pracy programistycznej środowisko, które posiada odpowiednie narzędzia do rozwoju projektów związanych z aplikacjami.  Początki istnienia platformy to 2016 r., ale pierwsza stabilna wersja została wypuszczona rok później, czyli w 2017 r. Tego też roku, powstała spółka zarejestrowana w Niemczech, która odpowiada za całość przedsięwzięcia.

Ciekawą opcją jest Lisk Academy, czyli darmowa platforma, która ma za zadanie edukować użytkowników w kwestii blockchain czy kryptowalut.

Paliwem platformy jest LSK a sama kryptowaluta w przeciwieństwie do bitcoin, nie ma ograniczeń w podaży. Oznacza to, że jest podatna na inflację.

Sporym zaskoczeniem może być fakt, że w LSK nie ma możliwości kopania. W internecie znajduje się 101 delegatów, którzy w pewien sposób przypominają minerów. Cały proces wydobycia wirtualnej waluty nazywany jest forgingiem, czyli wykuwaniem. Mogą je wykonywać jedynie wspomniani już delegaci. Za każdy dodany blok transakcyjny, są oni nagradzani. W pierwszym roku działalności nagroda wynosiła 5 LSK.

Ciekawym faktem jest to, że w szeregach firmy, pracuje duża liczba polaków.

Informacje o Lisk

Data powstania 2016 r.
Twórca Max Kordek, Oliver Beddows
Bank Centralny
Kod ISO 4217 LSK
Dostępność na giełdzie Tak

Zakup kryptowaluty Lisk

bitbay zaloguj sie

Zakup kryptowaluty Lisk jest bardzo prosta, ze względu na opcję, jaką daje nam polska giełda kryptowalut BitBay. Aby zakupić LSK, należy założyć konto na wspomnianej już giełdzie, klikając w przycisk “Załóż konto”, znajdujące się poniżej tego zagadnienia. Zostaniemy przekierowani bezpośrednio do BitBay, gdzie klikamy “Zarejestruj się” i wypełniamy wszystkie pola naszymi, prawdziwymi danymi.

Po ukończeniu etapu zakładania konta należy zweryfikować nasze konto poprzez przesłanie odpowiednich dokumentów, potwierdzających autentyczność naszych danych.

załóż konto

Po założeniu i weryfikacji naszego konta możemy przejść do zakładki “Giełda” a następnie w lewym, górnym rogu wybrać kryptowalutę, jaka nas interesuje. W naszym przypadku będzie to Lisk. Zaznaczamy go z listy, wybierając tzw. Kod ISO 4217, czyli LSK. Po wejściu w wybraną przez nas kryptowalutę możemy skorzystać z dwóch opcji zakupu:

 1. Złożenie swojej oferty cenowej na giełdzie. (Ustalamy swoją cenę, za jaką chcemy kupić lub sprzedać Lisk i czekamy na akceptację naszej oferty przez któregoś z użytkowników)
 2. “Szybka transakcja” (Polega na szybkim zakupie kryptowaluty po cenie wystawionej na giełdzie przez użytkowników)

Po wykonaniu tych czynność, nasz portfel zostanie zasilony kryptowalutą.

lisk

Więcej informacji na temat rejestracji i logowania na BitBay znajdziesz tutaj: LINK

Prognozy Lisk

Lisk jest notowana na 20 giełdach cyfrowych na całym świecie. Są to m.in.:

 • BitBay
 • Binance
 • YoBit
 • HitBTC
 • Coinroom

Według ekspertów z dziedziny kryptowalut LSK ma duże szanse na zdobycie podium w świecie wirtualnych walut.  Warto jednak pamiętać, że zmiana kursu jest podatna na wiele czynników. Są to: dostępność, regulacja, informacje w mediach (szczególnie związane z bezpieczeństwem) czy wpływ technologiczny.

Zadając pytanie, czy warto inwestować w LSK, należy odpowiedzieć sobie samemu, bowiem jest to ciekawa forma inwestycji, ale jak wiemy, jest ona oparta na ryzyku, które jest nieodłącznym elementem jakiejkolwiek inwestycji.

Zalety Lisk

 • Anonimowość
 • Niskie opłaty
 • Szybkie przelewy

Wady Lisk

 • Podatna na inflację

Serwis speedkredyt.pl nie odpowiada za ewentualne straty związane z inwestycją.

Opinie o Lisk

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *