Jak i gdzie kupić kryptowalutę Ethereum (ETH)?

Co to jest Ethereum?

Ethereum logo

Ethereum to platforma służąca do obrotu kryptowalutą Ether. Początki sięgają 2015 r., kiedy to Vitalik Buterin wpada na pomysł stworzenia platformy, która ułatwi płacenie w sieci. Ethereum korzysta z sieci blockchain (tak jak bitcoin).

Osoby korzystające z platformy mogą budować aplikacje, tworzyć skrypty, dlatego początkowo, największą grupą korzystającą z tego rozwiązania byli programiści, którzy w sposób łatwiejszy prowadzili swoje usługi w sieci. Ciekawą opcją dla programistów jest możliwość gromadzenia pieniędzy na własne aplikacje oraz możliwość uzyskania finansowania swoich projektów za pomocą dotacji społecznych.

Warto dodać, że ETH jest największą (zaraz po bitcoinie) kryptowalutą, która posiada największą kapitalizację rynkową. Twórca kryptowaluty, w sposób maksymalny postawił na bezpieczeństwo.

Ethereum sama w sobie jest platformą cyfrową (jak już zostało to wspomniane), a rzeczywisty obrót to etery, czyli tzw. “paliwo kryptowalutowe” sieci. W internecie jednak przyjęła się nazwa platformy, czyli Ethereum i to właśnie ją możemy kupować i sprzedawać.

Informacje o Ethereum

Data powstania 2015 r.
Twórca Vitalik Buterin
Bank Centralny
Kod ISO 4217 ETH
Dostępność na giełdzie Tak

Zakup kryptowaluty Ethereum

bitbay zaloguj sie

Zakup kryptowaluty Ethereum jest bardzo prosta, ze względu na opcję, jaką daje nam polska giełda kryptowalut BitBay. Aby zakupić ETH, należy założyć konto na wspomnianej już giełdzie, klikając w przycisk “Załóż konto”, znajdujące się poniżej tego zagadnienia. Zostaniemy przekierowani bezpośrednio do BitBay, gdzie klikamy “Zarejestruj się” i wypełniamy wszystkie pola naszymi, prawdziwymi danymi.

Po ukończeniu etapu zakładania konta należy zweryfikować nasze konto poprzez przesłanie odpowiednich dokumentów, potwierdzających autentyczność naszych danych.

załóż konto

Po założeniu i weryfikacji naszego konta możemy przejść do zakładki “Giełda” a następnie w lewym, górnym rogu wybrać kryptowalutę, jaka nas interesuje. W naszym przypadku będzie to Ethereum. Zaznaczamy go z listy, wybierając tzw. Kod ISO 4217, czyli ETH. Po wejściu w wybraną przez nas kryptowalutę możemy skorzystać z dwóch opcji zakupu:

  1. Złożenie swojej oferty cenowej na giełdzie. (Ustalamy swoją cenę, za jaką chcemy kupić lub sprzedać ethereum i czekamy na akceptację naszej oferty przez któregoś z użytkowników)
  2. “Szybka transakcja” (Polega na szybkim zakupie kryptowaluty po cenie wystawionej na giełdzie przez użytkowników)

Po wykonaniu tych czynność, nasz portfel zostanie zasilony kryptowalutą.

ethereum

Więcej informacji na temat rejestracji i logowania na BitBay znajdziesz tutaj: LINK

Prognozy Ethereum

Na cenę kryptowaluty mają wpływ różne czynniki, które nie są podobne do tradycyjnych walut.

Ethereum jest mniej podatne na wpływ gospodarczy czy polityczny. Kurs może się zmieniać za sprawą dostępności, ponieważ dostępność kryptowaluty ETH jest zmienna.

Kolejnym czynnikiem jest regulacja. W wielu krajach kryptowaluta nie jest regulowana, tak samo jest w naszym kraju. Na dzień dzisiejszy Komisja Nadzoru Finansowego nie kontroluje kryptowaluty. Można się domyśleć, że jeśli kiedykolwiek dojdzie do tego, to cena ETH diametralnie wzrośnie.

Negatywne wiadomości na temat kryptowaluty w mediach mogą spowodować, że kurs poszybuje w dół, w dodatku jeśli będą to informacje na temat bezpieczeństwa czy trwałości.

Następnym czynnikiem, który może mieć wpływ na kurs ETH jest kwestia technologiczna. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości blockchain.

Zalety Ethereum

  • Anonimowość
  • Niskie opłaty
  • Ciekawa oferta inwestycyjna

Wady Ethereum

  • Brak regulacji w wielu krajach świata
  • Kryptowaluta podatna na inflację

Serwis speedkredyt.pl nie odpowiada za ewentualne straty związane z inwestycją.

Opinie o Ethereum

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *