Jak i gdzie kupić kryptowalutę Dash?

Co to jest Dash?

dash logo

Dash to kolejna kryptowaluta, która posiada otwarty kod źródłowy za pomocą technologii blockchain. Swój debiut w świecie kryptowalut miała w 2014 r., a jej twórcą jest Evan Duffield. Na samym początku, nosiła nazwę XCoin a później Darkcoin, ale ze względu na złe skojarzenia z ukrytą siecią (deep web), rok później, czyli w 2015 r., nazwa została zmieniona na tę, którą używamy obecnie.

Twórca zadbał, aby przesyłanie waluty było bezpieczne oraz szybkie, dzięki specjalnej funkcji o nazwie Instant Send. Warto dodać, że w swoim standardzie, nie zapewnia anonimowości, ale oferuję taką możliwość.

Portfele do przechowywania waluty to m.in.:

 1. Dash Core
 2. Electrum
 3. Dash Wallet
 4. Jaxx
 5. Coinomi
 6. Ledger Nano S
 7. Trezor

Wyróżniającym czynnikiem na tle konkurencji jest fakt, że obok górników, którzy wykopują kryptowalutę, wszystkie transakcje muszą zostać zaakceptowane przez tzw. masternodów, dzięki którym, kupno i sprzedaż jest realizowana w błyskawicznym tempie. Górnicy, za wykopanie jednego bloku otrzymują 45 % nagrody.

Do zadań Dash, należą: płatności za zakupy w sieci, realizacja przelewów na całym świecie czy sprzedaż w internecie.

Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to kryptowaluta o większym zastosowaniu w porównaniu z bitcoinem.

Informacje o Dash

Data powstania 2014 r.
Twórca Evan Duffield
Bank Centralny
Kod ISO 4217 Dash
Dostępność na giełdzie Tak

Zakup kryptowaluty Dash

bitbay zaloguj sie

Zakup kryptowaluty Bitcoin jest bardzo prosta, ze względu na opcję, jaką daje nam polska giełda kryptowalut BitBay. Aby zakupić walutę, należy założyć konto na wspomnianej już giełdzie, klikając w przycisk “Załóż konto”, znajdujące się poniżej tego zagadnienia. Zostaniemy przekierowani bezpośrednio do BitBay, gdzie klikamy “Zarejestruj się” i wypełniamy wszystkie pola naszymi, prawdziwymi danymi.

Po ukończeniu etapu zakładania konta należy zweryfikować nasze konto poprzez przesłanie odpowiednich dokumentów, potwierdzających autentyczność naszych danych.

załóż konto

Po założeniu i weryfikacji naszego konta możemy przejść do zakładki “Giełda” a następnie w lewym, górnym rogu wybrać kryptowalutę, jaka nas interesuje. W naszym przypadku będzie to Dash. Zaznaczamy go z listy, wybierając tzw. Kod ISO 4217. Po wejściu w wybraną przez nas kryptowalutę możemy skorzystać z dwóch opcji zakupu:

 1. Złożenie swojej oferty cenowej na giełdzie. (Ustalamy swoją cenę, za jaką chcemy kupić lub sprzedać walutę i czekamy na akceptację naszej oferty przez któregoś z użytkowników)
 2. “Szybka transakcja” (Polega na szybkim zakupie kryptowaluty po cenie wystawionej na giełdzie przez użytkowników)

Po wykonaniu tych czynność, nasz portfel zostanie zasilony kryptowalutą.

dash

Więcej informacji na temat rejestracji i logowania na BitBay znajdziesz tutaj: LINK

Prognozy Dash

Dash to jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Jako jedna z trzech, uzyskała po raz pierwszy na świecie kurs 100 dolarów. Wspomnianą kryptowalutę można kupić na takich giełdach jak:

 • BitBay
 • Binance
 • Bitfinex
 • Bittrex
 • OKEx

Dzięki stałemu rozwojowi oraz rywalizacji z największym konkurentem, jakim jest bitcoin, można się domyśleć, że twórca będzie robił wszystko, aby Dash stała się jeszcze bardziej liczącą się walutą cyfrową na świecie, dlatego można przyjąć, że jej notowania mogą w najbliższym czasie wzrosnąć.

Podczas inwestycji w jakąkolwiek kryptowalutę, należy wziąć pod uwagę, że na jej kurs wpływa wiele czynników.

Zalety Dash

 • Ograniczona podaż
 • Niskie opłaty
 • Ciekawa perspektywa na przyszłość

Wady Dash

 • Skomplikowany proces wydobycia

Serwis speedkredyt.pl nie odpowiada za ewentualne straty związane z inwestycją.

Opinie o Dash

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *