Jak i gdzie kupić kryptowalutę Bitcoin Gold (BTG)?

Co to jest Bitcoin Gold?

bitcoin gold logo

Bitcoin Gold to kryptowaluta oparta na znanej na całym świecie technologii blockchain. Powstała w 2017 r., a głównym założeniem było ponowne zdecentralizowanie bitcoina, czyli oddania sieci indywidualnym użytkownikom. Kryptowaluta, dzięki usprawnionemu algorytmowi, może być wykopywana efektywniej, dzięki układom GPU, a nie jak to ma miejsce np. w bitconie – układom ASIC.

Ilość waluty jest taka sama jak popularnego bitcoina czy bitcoin cash – 21 milionów.

Za wykopywanie odpowiedzialni są tzw. górnicy, którzy tworzą nowe bloki transakcyjne oraz zatwierdzają transakcje.

Kryptowalutę można trzymać na takich portfelach jak:

 • Bitcoin Gold Core Wallet
 • Exodus
 • Coinomi
 • Freewallet BTG
 • Ledger
 • Trezor

Informacje o Bitcoin Gold

Data powstania 2017 r.
Twórca Duża liczba zespołów deweloperskich
Bank Centralny
Kod ISO 4217 BTG
Dostępność na giełdzie Tak

Zakup kryptowaluty Bitcoin Gold

bitbay zaloguj sie

Zakup kryptowaluty Bitcoin Gold jest bardzo prosta, ze względu na opcję, jaką daje nam polska giełda kryptowalut BitBay. Aby zakupić BTG, należy założyć konto na wspomnianej już giełdzie, klikając w przycisk “Załóż konto”, znajdujące się poniżej tego zagadnienia. Zostaniemy przekierowani bezpośrednio do BitBay, gdzie klikamy “Zarejestruj się” i wypełniamy wszystkie pola naszymi, prawdziwymi danymi.

Po ukończeniu etapu zakładania konta należy zweryfikować nasze konto poprzez przesłanie odpowiednich dokumentów, potwierdzających autentyczność naszych danych.

załóż konto

Po założeniu i weryfikacji naszego konta możemy przejść do zakładki “Giełda” a następnie w lewym, górnym rogu wybrać kryptowalutę, jaka nas interesuje. W naszym przypadku będzie to Bitcoin Gold. Zaznaczamy go z listy, wybierając tzw. Kod ISO 4217, czyli BTG. Po wejściu w wybraną przez nas kryptowalutę możemy skorzystać z dwóch opcji zakupu:

 1. Złożenie swojej oferty cenowej na giełdzie. (Ustalamy swoją cenę, za jaką chcemy kupić lub sprzedać BTG i czekamy na akceptację naszej oferty przez któregoś z użytkowników)
 2. “Szybka transakcja” (Polega na szybkim zakupie kryptowaluty po cenie wystawionej na giełdzie przez użytkowników)

Po wykonaniu tych czynność, nasz portfel zostanie zasilony kryptowalutą.

Bitcoin Gold

Więcej informacji na temat rejestracji i logowania na BitBay znajdziesz tutaj: LINK

Prognozy Bitcoin Gold

Walutę można znaleźć w 43 giełdach kryptowalut, są to m.in.:

 1. Bitfinex
 2. BitBay
 3. Binance
 4. HitBTC
 5. Exmo
 6. BitMarket

Obecnie BTG zajmuje 28 miejsce w rankingu kapitalizacji, a co za tym idzie, do czołówki brakuje jej 95% notowań. Mimo dużym staraniom deweloperów są małe szanse, aby ta wirtualna waluta dorównała kiedykolwiek największym kryptowalutom na rynku, mimo to, warto rozważyć inwestycję, ze względu na niższy kurs waluty a co za tym idzie, możliwe jest kupienie większej ilości tej wirtualnej waluty w przeciwieństwie do czołówki.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że czołówka może w każdej chwili stracić swoją pozycję, bowiem na kurs wirtualnej waluty wpływa wiele czynników.

Wielu inwestorów odradza inwestowania w BTG, ale w dużej mierze jest to związane z niechęcią do podziału sieci, która nastąpiła w przypadku tej waluty oraz chęci budowania szybkiego zysku autorów w oparciu o pozycję najbardziej znanej kryptowaluty świata – bitcoinie.

Podczas inwestycji, należy wziąć pod uwagę fakt, że zachowanie inwestorów mają duży wpływ na ogólną cenę wirtualnej waluty, dlatego przed jakąkolwiek inwestycją, należy przemyśleć dokładnie swój wybór.

Zalety Bitcoin Gold

 • Anonimowość
 • Niskie opłaty
 • Ciekawa perspektywa na przyszłość

Wady Bitcoin Gold

 • Niestabilność cen

Serwis speedkredyt.pl nie odpowiada za ewentualne straty związane z inwestycją.

Opinie o Bitcoin Gold

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *