Jak i gdzie kupić kryptowalutę Bitcoin Cash (BCH)?

Co to jest Bitcoin Cash?

bitcoin cash logo

Bitcoin Cash to wirtualna waluta, która oparta jest na technologii peer-to-peer. Zamysłem tej wirtualnej waluty jest taki sam jak przy znanym bitcoinie, czyli ma pomóc w sprawnym obiegu wirtualnych pieniędzy.

BCH powstał w 2017 r., za sprawą kilku zespołów deweloperskich, którzy stworzyli walutę po odłamie bazy danych wspomnianego już bitcoina. Duży wpływ na to miał fakt, że BTC coraz bardziej stawał się aktywem inwestycyjnym. Kolejnym czynnikiem było wprowadzenie niskich kosztów transakcyjnych.

Maksymalna ilość monet wynosi 21 milionów. Obecnie zostało wydobytych 17 milionów.

Kryptowalutę można przechowywać w takich portfelach jak:

 • Electrum
 • Coinomi
 • Jaxx
 • BU BCH Client
 • Ledger Nano S
 • Trezor

Jeśli chodzi o wydobywanie, czyli tzw. minning. To w stosunku do popularnego bitcoina, nie jest to trudne.

 

Informacje o Bitcoin Cash

Data powstania 2017 r.
Twórca Duża liczba zespołów deweloperskich
Bank Centralny
Kod ISO 4217 BCH (Na niektórych giełdach BCC)
Dostępność na giełdzie Tak

Zakup kryptowaluty Bitcoin Cash

bitbay zaloguj sie

Zakup kryptowaluty Bitcoin Cash jest bardzo prosta, ze względu na opcję, jaką daje nam polska giełda kryptowalut BitBay. Aby zakupić BCH, należy założyć konto na wspomnianej już giełdzie, klikając w przycisk “Załóż konto”, znajdujące się poniżej tego zagadnienia. Zostaniemy przekierowani bezpośrednio do BitBay, gdzie klikamy “Zarejestruj się” i wypełniamy wszystkie pola naszymi, prawdziwymi danymi.

Po ukończeniu etapu zakładania konta należy zweryfikować nasze konto poprzez przesłanie odpowiednich dokumentów, potwierdzających autentyczność naszych danych.

załóż konto

Po założeniu i weryfikacji naszego konta możemy przejść do zakładki “Giełda” a następnie w lewym, górnym rogu wybrać kryptowalutę, jaka nas interesuje. W naszym przypadku będzie to Bitcoin Cash. Zaznaczamy go z listy, wybierając tzw. Kod ISO 4217, czyli BCC. (Mimo że oficjalnie kod ICO to BCH, na niektórych giełdach oznaczone jest jako BCC) Po wejściu w wybraną przez nas kryptowalutę możemy skorzystać z dwóch opcji zakupu:

 1. Złożenie swojej oferty cenowej na giełdzie. (Ustalamy swoją cenę, za jaką chcemy kupić lub sprzedać Bitcoin Cash i czekamy na akceptację naszej oferty przez któregoś z użytkowników)
 2. “Szybka transakcja” (Polega na szybkim zakupie kryptowaluty po cenie wystawionej na giełdzie przez użytkowników)

Po wykonaniu tych czynność, nasz portfel zostanie zasilony kryptowalutą.

Bitcoin Cash

Więcej informacji na temat rejestracji i logowania na BitBay znajdziesz tutaj: LINK

Prognozy Bitcoin Cash

Wielu ekspertów uważa, że Bitcoin Cash to ciekawa propozycja dla początkujących inwestorów, bowiem stabilność cenowa może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem oraz boją się utraty kapitału poprzez spadki cenowe. Warto jednak pamiętać, że inwestowanie w jakiekolwiek aktywa niosą za sobą spore ryzyko, ponieważ na zmianę kursu wirtualnej waluty mają też wpływ różne czynniki.

Stałe rozwijanie projektu BCH przez twórców może w najbliższym czasie skutkować zmianą kursu na wyższą, ale nie możemy być tego w 100% pewni.

Warto dodać, że “klony” znanego na całym świecie bitcoina mogliśmy podziwać już wielokrotnie a same projekty upadały jeszcze szybciej, zanim rozwinęły skrzydła, jednak w tym przypadku było inaczej. Można stwierdzić, że ta wirtualna waluta znalazła swoje miejsce w świecie kryptowalut i przez długi czas to się nie zmieni.

Zalety Bitcoin Cash

 • Anonimowość
 • Niskie opłaty
 • Szybkie przelewy

Wady Bitcoin Cash

 • Nieodwracalność wykonanej operacji

Serwis speedkredyt.pl nie odpowiada za ewentualne straty związane z inwestycją.

Opinie o Bitcoin Cash

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *