Jak i gdzie kupić kryptowalutę Bitcoin (BTC)?

Co to jest Bitcoin?

bitcoin logo

Bitcoin to kryptowaluta, która swój początek ma w 2009 r. Jej autorem jest osoba o pseudonimie “Satoshi Nakamoto”.  Aby łatwiej zrozumieć, czym jest bitcoin, należy wiedzieć czym ogólnie jest kryptowaluta.

Kryptowaluta to tzw. wirtualna moneta bądź waluta kryptograficzna, która posiada system księgowy, który bazuje na kryptografii. Kryptowaluta w większości krajów świata nie jest regulowana. Również i w Polsce, KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego, nie sprawuje pieczy nad tego typu walutami.  Obecnie na całym świecie jest 4000 kryptowalut, a ich liczba stale wzrasta.

Wracając do bitcoina, jest to najpopularniejsza kryptowaluta na świecie. Oprócz tego, jak już zostało wspomniane wcześniej, istnieje kilka tysięcy innych, które nazywamy “Altcoinami”, jest to tzw. Młodsze rodzeństwo bitcoina.

Mówiąc prostym językiem bitcoin to cyfrowa waluta, która przechowywana jest w świecie wirtualnym, nie posiada formy fizycznej. Warto dodać, że bitcoin działa poza kontrolą Banku Centralnego.

Bitcoin jest tworzony przez wiele osób na całym świecie, poprzez wykorzystanie programów, które rozwiązują problemy matematyczne i dzięki temu, kryptowaluta zostaje “wykopana”. Całość oparta jest na technologii blockchain, czyli łańcuchu bloków, służące do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach w sieci.

Wiele osób, uważa, że kupno kryptowalut jest dobrą formą inwestycji, ale należy pamiętać, o tym, że jakakolwiek inwestycja niesie za sobą ryzyko utraty kapitału. W tym przypadku za sprawą zmiany kursu wirtualnej waluty, jaką jest BTC.

Informacje o Bitcoin

Data powstania 2009 r.
Twórca Satoshi Nakamoto
Bank Centralny
Kod ISO 4217 BTC, XBT
Dostępność na giełdzie Tak

Zakup kryptowaluty Bitcoin

bitbay zaloguj sie

Zakup kryptowaluty Bitcoin jest bardzo prosta, ze względu na opcję, jaką daje nam polska giełda kryptowalut BitBay. Aby zakupić BTC, należy założyć konto na wspomnianej już giełdzie, klikając w przycisk “Załóż konto”, znajdujące się poniżej tego zagadnienia. Zostaniemy przekierowani bezpośrednio do BitBay, gdzie klikamy “Zarejestruj się” i wypełniamy wszystkie pola naszymi, prawdziwymi danymi.

Po ukończeniu etapu zakładania konta należy zweryfikować nasze konto poprzez przesłanie odpowiednich dokumentów, potwierdzających autentyczność naszych danych.

załóż konto

Po założeniu i weryfikacji naszego konta możemy przejść do zakładki “Giełda” a następnie w lewym, górnym rogu wybrać kryptowalutę, jaka nas interesuje. W naszym przypadku będzie to bitcoin. Zaznaczamy go z listy, wybierając tzw. Kod ISO 4217, czyli BTC. Po wejściu w wybraną przez nas kryptowalutę możemy skorzystać z dwóch opcji zakupu:

  1. Złożenie swojej oferty cenowej na giełdzie. (Ustalamy swoją cenę, za jaką chcemy kupić lub sprzedać bitcoin i czekamy na akceptację naszej oferty przez któregoś z użytkowników)
  2. “Szybka transakcja” (Polega na szybkim zakupie kryptowaluty po cenie wystawionej na giełdzie przez użytkowników)

Po wykonaniu tych czynność, nasz portfel zostanie zasilony kryptowalutą.

bitcoin

Więcej informacji na temat rejestracji i logowania na BitBay znajdziesz tutaj: LINK

Prognozy Bitcoin

Na dzień dzisiejszy, Bitcoin oscyluje w granicach 10 tys. dolarów, ale analitycy z Crypto Research Report uważają, że do 2030 r. wartość bitcoina wzrośnie do 400 tys. dolarów. Natomiast wielu entuzjastów wspomnianej kryptowaluty uważa, że sporą wzwyżkę możemy zaobserwować tuż po nowym roku. Pewne jest, że gdyby nie wybuch światowej epidemii koronawirusa, która wpłynęła niemal na wszystkie rynki, BTC już teraz piąłby się coraz to wyżej pod względem swojej wartości.

Zalety Bitcoin

  • Anonimowość
  • Niskie opłaty
  • Najbardziej znana kryptowaluta na świecie

Wady Bitcoin

  • Brak regulacji w wielu krajach świata

Serwis speedkredyt.pl nie odpowiada za ewentualne straty związane z inwestycją.

Opinie o Bitcoin

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *