Finea Logowanie

Logowanie w Finea

Klient, aby skorzystać z trzech dostępnych wariantów finansowania oferowanych przez firmę Finea, musi zalogować się na oficjalnej stronie finea.pl. Wystarczy kliknąć ikonę Zaloguj, a użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony do witryny Kalypso FM. Następnie należy w puste pola wpisać login i hasło wymyślone podczas procesu rejestracyjnego.

W przypadku zapomnienia hasła trzeba podać nazwę użytkownika. System wygeneruje link aktywacyjny, który prześle w wiadomości za pośrednictwem elektronicznej skrzynki pocztowej.

finea logowanie


Faktoring w Finea

finea logo

Warunki w Finea

Historia kredytowa
Możliwość załatwienia formalności online Tak
Szybkość uzyskania oferty Maksymalnie kilka dni
Obsługa klienta w domu Nie
 Dokumenty W zależności od wybranej oferty
 Czas pracy firmy Dni robocze, 9:00 – 17:00
Polska firma Tak
Infolinia Tak
Oficjalne zatrudnienie
 Wiek od 18 lat


O firmie Finea

Finea to firma faktoringowa specjalizująca się w finansowaniu faktur i zakupów przedsiębiorców sektora MŚP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw). Siedziba instytucji mieści się w Warszawie. Spółka łączy zaawansowane technologie ze światem finansów. Dzięki AI/BIG DATA/ML sprawnie i rzetelnie oceniana jest każda transakcja, co znacznie przyspiesza proces decyzyjny. Wszystkie wymagane formalności można załatwić online. Celem firmy jest zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom, niezależnie od wielkości, stażu czy pozycji na rynku.

Finea z chęcią dzieli się wiedzą swoich pracowników. Dla zainteresowanych osób udostępnia blog tematyczny z dziedziny szeroko rozumianego faktoringu. Artykuły poruszają kwestie takie jak:

 • Finea – faktoring dla Twojej firmy
 • Czy cena jest najważniejsza przy wyborze faktoringu?
 • Rozwiązania dla zakazu cesji
 • Networking – co to jest, od czego zacząć?
 • Jak uzyskać zwolnienie z obowiązku płacenia składek ZUS za marzec – maj 2020 r.?

Oferta w Finea

Produkt faktoringowy skierowany jest do przedsiębiorcy działającego na rynku przynajmniej od 6 miesięcy. Kwota finansowania może sięgać od 80% do 100% wartości faktury. Maksymalna kwota do uzyskania to 100 000 zł. Finansowanie instytucja udziela w formie limitu kredytowego. Aby móc skorzystać z dostępnych usług, należy spełnić poniższe warunki:

 • Posiadać polskie obywatelstwo
 • Mieć aktywny numer telefonu
 • Posiadać rachunek otwarty w polskim banku

W ofercie spółki znajdują się trzy rodzaje faktoringu: cichy, klasyczny i odwrotny.

Faktoring klasyczny

Firma finansuje faktury, których termin jeszcze nie upłynął. Wykonuje się cesję wierzytelności, informując kontrahenta o zmianie wierzyciela. Firma wypłaca od 80% do nawet 100% wartości faktury. Przedsiębiorca, korzystając z faktoringu klasycznego, nie musi martwić się o zobowiązania kontrahenta. Finea przejmuje wszystkie formalności. Gwarantuje monitoring, windykatora, a w razie potrzeby przygotowana jest na możliwość prowadzenia sprawy drogą sądową.

Faktoring cichy

Finansowanie faktur bez cesji wierzytelności. Kontrahent nie zostaje poinformowany o współpracy firmy z instytucją faktoringową. Przedsiębiorca przesyła fakturę, którą Finea finansuje jeszcze tego samego dnia. W ten sposób łatwo i bez cesji (często zabroniona w umowie handlowej) odblokowuje się zamrożone pieniądze.

Finansowanie zakupów

To tak zwany faktoring odwrotny. Finea opłaca faktury za zakupy dostawcy, zaś przedsiębiorca zobowiązuje się w dogodnym, indywidualnie ustalonym terminie spłacić zobowiązanie, na przykład po 30,40 lub 60 dniach po finansowaniu. Oferta obarczona jest niską prowizją.

Firma obniża koszty przy każdym kolejnym skorzystaniu z usług. Dla stałych klientów przewidziane są atrakcyjne promocje. Spółka pobiera następujące opłaty i prowizje za świadczone usługi:

 • Prowizja podstawowa – zgodnie z indywidualnie ustalonymi warunkami finansowania, nie mniej niż 30 zł
 • Prowizja za dodatkowy okres obsługi – naliczana w cyklach tygodniowych, to jest za pierwsze cztery tygodnie x1,5; zaś każdy kolejny x2
 • Odsetki za spóźnienie w opłaceniu zobowiązania to koszt wynoszący 14% rocznie
 • Opłaty za usługi windykacyjne – w zależności od użytej formy wyegzekwowania długów
 • Opłata 40 zł za wysłanie faktury kosztowej w formie papierowej
 • Przelew ekspresowy środków finansowych to koszt 25 zł

Zalety Finea

 • Ciekawa oferta dla firm
 • Sprawne biuro obsługi klienta
 • Stabilna firma

Wady Finea

 • Na dzień dzisiejszy mało znana oferta

Kontakt Finea

Oficjalna strona finea.pl
 Adres ul. Branickiego 15, 02-972 Warszawa
 Telefon
 Adres e- mail kontakt@finea.pl

Opinie o firmie Finea

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *