Plus Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Plus Bank

Sesje Elixir to nowoczesna usługa, która pozwala na przelew pieniędzy między bankami w sposób wiele szybszy niż kilkanaście lat temu. W dzisiejszych czasach, dla klientów, priorytetowa jest szybkość transakcji a dzięki systemowi Elixir, przelewy wykonywane pomiędzy rachunkami w dwóch różnych bankach są wykonywane w dni pracujące w maksymalnie parę godzin.

W inny sposób przebiega realizowanie przelewów w dni wolne oraz w święta – w tym przypadku wysłane pieniądze znajdą się na koncie adresata w następnym dniu pracującym. System został opracowany w 1994 roku Krajowa Izba Rozliczeniowa i od tego czasu jest ona odpowiedzialna za jego obsługę.

Każdy bank w swoich usługach posiada realizację sesji wychodzące i przychodzących w konkretnie ustalonych przez siebie godzinach. Są one zawarte w regulaminie każdego banku. Za pomocą systemu Elixir można również wysyłać zlecenia płatnicze np. wpłaty pieniężne, komunikaty do obsługi płatności dla ZUS, polecenia przelewu oraz czeki.


plus bank logo

Plus Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

08:00 11:30 14:00

Plus Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

12:00 15:30 18:00


Kiedy dojdzie przelew w Plus Bank?

Czas przepływu pieniędzy między bankami uzależniony jest od godzin księgowania przelewów w bankach zarówno odbiorcy jak i nadawcy oraz od sesji wychodzących systemu Elixir.

Przelewy Elixir realizuje się wyłącznie w dni robocze. Plus Bank ma jednak w swojej ofercie przelewy natychmiastowe Elixir Express, dzięki którym środki na koncie odbiorcy pojawią się w ciągu kilku minut zarówno w tygodniu jak i weekendy. W Plus Bank istnieje również możliwość przelewu Sorbnet, który wysłany do godziny 15:00 (w dni robocze), jest zaksięgowany na koncie w kilka odbiorcy zaledwie w kilka sekund.

Informacje o Plus Bank

Plus Bank powstał w 1991 roku. Pierwsza siedziba banku znajdowała się w Poznaniu, a obecnie bank posiada 129 oddziałów w całej Polsce. Do 2013 roku działał pod marką Invest, a jego główną specjalizacją były kredyty samochodowe, jednak teraz są wycofane z oferty.

Bank oferuję konta osobiste, firmowe, oszczędnościowe, bankowość elektroniczną oraz całą gamę propozycji kredytowych i ofertę Cyfrowy Polsat, gdzie można zakupić telewizję satelitarną i szybki internet LTE.

Bank posiada nowoczesną aplikację mobilną, dzięki której klienci mają łatwy dostęp do swojej bankowości internetowej. Plus Bank posiada całą grupę partnerów biznesowych (ok. 1800 firm i przedsiębiorstw). Do najbardziej znanych należą stacje telewizyjne Polsatu, towarzystwo ubezpieczeniowe – Polsat życie i klub piłkarski Śląsk Wodzisław. Przedsiębiorstwa wzajemnie promują, finansują oraz wspierają swoją działalność.

Plus Bank wykazuje wiele działań społecznych i charytatywnych. Jest mocno związany z fundacją „Polsat Dzieciom”, która m.in wspomaga leczenie chorych dzieci oraz refunduje sprzęty w szpitalach dziecięcych. Bank wspiera również stowarzyszenie „Nasze Serce”, które pomaga dzieciom z wadami serca.

Bank jest pomysłodawcą wielu ciekawych inicjatyw. W 2006 roku wprowadził program: “Karta Nauczyciela”, dzięki której nauczyciele i wykładowcy mogli otrzymać kartę kredytową z limitem zależnym od stanowiska. Natomiast w 2008 roku wprowadził jedno z pierwszych kont oszczędnościowych. Bank opracował również ciekawą ofertą dla pracowników telekomunikacji i oraz osób zatrudnionych w mediach, które mogły otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *