Noble Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Noble Bank

Godziny księgowania przelewów w Noble Bank są dokładnie związane z systemem Elixir (System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej).

System Elixir to inaczej elektroniczny system rozliczeń międzybankowych powstały, aby rozliczać w polskich złotych. Wymyślony  w 1994 roku dzięki Krajowej Izbie Rozliczeniowej. Sesje rozliczeniowe mają za zadanie przetworzyć zlecenia płatnicze. Przerobienie zleceń przez system funkcjonuje jako ustalenie zobowiązań oraz należności danego banku, który jest uczestnikiem systemu i ostatecznie kończy się  ono rozrachunkiem w NBP.

Poprzez  system Elixir przelewy między rachunkami w rozmaitych  bankowościach są wykonywane w kilka godzin. Sesje rozliczeniowe trwają podczas dni roboczych trzy razy o ustalonych porach, oprócz 24 i 31 grudnia – jeżeli jednak to dni robocze wtedy odbywają się  wówczas dwie sesje.


noble bank logo

Noble Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

08:15 12:15 14:30

Noble Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

10:00 14:00 17:00


Kiedy dojdzie przelew w Noble Bank?

Wszystko zależy od czasu księgowości, czasu wykonania jak i również od banku adresata jak i nadawcy. Aby uzyskać konkretne informacje na temat przelewu, można użyć kalkulatora czasu przelewów.

Klient powinien móc wykonać przelew, niezależnie od sytuacji. Czasem jednak wymagane są duże pokłady cierpliwości, co wynika z wielu czynników. Wiedząc kiedy otrzymamy pieniądze, klient może być spokojny oraz  może zaplanować najbliższe rozliczenia. Główny wpływ na termin to sesja Elixir, która decyduje kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie w konkretnym banku.

Dzięki kalkulatorowi możemy łatwo i bez problemów sprawdzić kiedy pieniądze pojawią się na koncie. Kalkulator przelewów jest  najkorzystniejszym rozwiązaniem, ponieważ to właśnie dzięki niemu posiadamy wiedzę o dokładnej dacie podróży środków finansowych. Jest on bardzo prosty w użyciu. Wpisujemy fundamentalne dane, takie jak zlecenie przelewu, nazwę banku nadawcy oraz adresata. Dzięki takim danym uzyskujemy szybki proces i ostatecznie wynik, który nas interesuje. Oczywiście konieczne jest, aby wiedzieć kiedy konkretnie przelew został wykonany.

Informacje o Noble Bank

W roku 2005 Getin Holding przejął zlokalizowany w Lublinie Wschodni Bank Cukrownictwa. Licencja i  kapitały zostały wykorzystane do stworzenia Noble Banku. Pierwsze  placówki pojawiły się w roku 2006.

W 2007 Noble Bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku 2009 powstał „Plan Połączenia Noble Banki SA oraz Getin Banku SA”. Przez to właśnie rok później, powstał Getin Noble Bank SA. Jest to bank o szerokiej ofercie usług finansowych, który zajmuje się klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorstwami.

Noble Bank to część komercyjnego banku Getin Noble Bank, która odpowiada  za bankowość prywatną. Esencją banku jest obsługa bogatych w środki klientów.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

0.00
5

Ocena

5.0/5

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *