Nest Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Nest Bank

Godziny księgowania przelewów w Nest Banku są dokładnie związane z systemem Elixir (System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej). System Elixir to inaczej elektroniczny system rozliczeń międzybankowych powstały, aby rozliczać w polskich złotych.

Wymyślony  w 1994 roku dzięki Krajowej Izbie Rozliczeniowej, a także dzięki niej funkcjonującej – wykonuje rozliczenia pieniężne i pilnuje ich poprawnego przepływu.

Sesje rozliczeniowe Elixir mają za zadanie przetworzyć zlecenia płatnicze. Przerobienie zleceń przez system funkcjonuje jako ustalenie zobowiązań oraz należności danego bank, który jest uczestnikiem systemu i ostatecznie kończy się  ono rozrachunkiem w NBP. Poprzez system przelewy między rachunkami w rozmaitych bankowościach są wykonywane w kilka godzin. Sesje rozliczeniowe trwają podczas dni roboczych trzy razy o ustalonych porach, oprócz 24 i 31 grudnia – jeżeli jednak to dni robocze wtedy odbywają się  wówczas dwie sesje.


nest bank logo

Nest Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

08:00 12:00 14:30

Nest Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

10:30 14:15 17:00


Kiedy dojdzie przelew w Nest Bank?

Czas przelewu przez rozmaite banki zależy przede wszystkim od momentu księgowania przelewów zarówno w banku adresata jak jak i w banku nadawcy. Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji o czasie realizacji przelewu, można użyć kalkulatora czasu przelewów, który zajmuje się takimi obliczeniami.

W sytuacji gdy chcemy wykonać przelew na czyjeś konto, a dana osoba posiada konto w Nest Banku, możemy zrobić to natychmiastowo, z tego samego miejsca gdzie jesteśmy. Wystarczą jedynie dane adresata. Jeśli  przelew  będzie wykonany do godziny 21.00, środki pieniężne znajdą się na koncie natychmiast. Przelewy wewnętrzne można także zrobić pomiędzy różnymi walutami. W tym przypadku należy zrobić przelew, a bank automatycznie obliczy kwotę z danej waluty na złotówki i dokona przelewu.

Bankowy przelew zagraniczny SWIFT polega na przelaniu środków na całym świecie. Jeżeli polecisz przelew w EUR / USD / GBP do godziny 10 rano, będzie wykonany tego samego dnia roboczego, a przelewy po tej godzinie lub w dniu wolnym od pracy, nastąpią w następnym dniu roboczym. W przypadku gdy waluta będzie w CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK a przelew będzie do 15.00, wtedy zostanie on wykonany kolejnego dnia roboczego, a przelewy już po tej godzinie lub w dniu wolnym od pracy nastąpią na drugi dzień roboczy.

Informacje o Nest Bank

Nest Bank SA to bank założony w roku 1995 jako FM Bank SA. Propozycje instytucji skierowane są do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Właścicielem banku jest  fundusz Private Quality AnaCap z Wielkiej Brytanii. Nazwa pochodzi od języka angielskiego „nest”, co oznacza  gniazdo. Ma za zadanie wywoływać skojarzenie pozytywne, bezpieczeństwa i komfortu.

Nest Bank w swojej ofercie posiada produkty finansowe dla niewielkich firm jak i  polskich rodzin. Na dzisiejszą chwilę posiada placówki w około 180 miastach rozsianych po całej Polsce. Placówka centralna jest położona w aż dwóch miastach – Gdańsku i Warszawie. Bank posiada  szeroką ofertę kredytów, m.in.: kredyt gotówkowy, kredyt odnawialny, kredyt błyskawiczny, kredyt konsolidacyjny jak i  kredyt rodzinny.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *