Inteligo sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Inteligo

Inteligo jest bankiem, w którym obowiązują godziny księgowania, powiązane z sesjami Elixir, czyli z Systemem Elektronicznej Izby Rozliczeniowej. Sprawia on, że proces przekazywania środków pieniężnych pomiędzy bankami jest dużo dokładniejszy i szybszy. W związku z działalnością systemu Elixir przelewy są wykonywane od poniedziałku do piątku w trzech ustalonych sesjach rozliczeniowych. Zwykle odbywają się one w godzinach porannych, godzinach południowych oraz późnym popołudniem. Jedynym wyjątkiem jest Wigilia (24 grudnia) oraz Sylwester (31 grudnia). W te dwa dni w roku wykonywane są jedynie dwie sesje Elixir. Inteligo, tak jak każdy bank, posiada swoje własne godziny, w których dokonuje się księgowania zleconych przelewów.

Należy tutaj podkreślić, że jeśli zleceniodawca wykona przelew w weekend bądź w święta, to do zaksięgowania środków dojdzie dopiero w pierwszy dzień roboczy po czasie wolnym. Jest to bardzo istotne, ponieważ niektórzy wciąż liczą na to, że ich przelew dotrze natychmiast bez względu na to, w jakim dniu został zlecony.


inteligo logo

Inteligo kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

08:00 11:45 14:30

Inteligo kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:30 15:10 17:30


Kiedy dojdzie przelew w Inteligo?

Czas przelewu środków pieniężnych pomiędzy bankami jest właściwie uzależniony od godzin księgowania w banku nadawcy oraz w banku odbiorcy, ponieważ, jak już wcześniej było zaznaczone, każdy bank ma swój własny harmonogram dotyczący sesji Elixir. W sieci dostępne są kalkulatory, które ułatwiają określenie czasu, w którym na koncie odbiorcy znajdą się przelane środki pieniężne.

Informacje o Inteligo

Inteligo to internetowe konto bankowe, które jest prowadzone przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski. Zostało ono powołane do życia w 2000 roku, jako system bankowości elektronicznej, który stworzyli specjaliści z firm McKinsey, A. Klesyk oraz D. Putts. To właśnie oni są odpowiedzialni za stworzenie firmy Inteligo Financial Services S.A.

Oferta Inteligo ruszyła 1 maja 2001 roku i była szeroko reklamowana w różnych mediach. Specjaliści od bankowości przekonywali, że w bankowości elektronicznej koszty związane z utrzymaniem placówek bankowych oraz pracujących w nich osób są dużo niższe od kosztów, jakie ponoszą standardowe banki. To wszystko sprawiło, ze koszty kredytów były niższe, a oprocentowanie lokat mogło być wyższe niż to u konkurencji. Właśnie to wszystko sprawiło, że Inteligo pod koniec 2001 roku zgromadziło 107 tysięcy klientów. W 2006 roku Inteligo miało 530 tysięcy klientów (personel banku liczył ponad 100 osób), powierzone depozyty wynosiły ponad 1,8 miliarda złotych, a kapitał akcyjny Inteligo Financial Services S.A. wynosił 99 528 069 zł.

Od listopada 2002 roku konta bankowe Inteligo są prowadzone przez bank PKO BP, a w 2004 roku na platformę elektroniczną Inteligo przeniesiono świetnie działające konta e-Superkonto. Klienci Inteligo są bardzo zadowoleni z działania konta bankowego przede wszystkim dlatego, że mają do swojej dyspozycji bezpłatne wypłaty środków gotówkowych z bankomatów PKO BP oraz Santander Bank Polska. W związku z tym nie było zaskoczeniem uhonorowanie konta Inteligo mianem najlepszego konta internetowego w 2007 i 2010 roku. W grudniu 2014 spółka PKO BP Finat została połączona ze spółką Inteligo Financial Services. Fuzja PKO BP Finat sp.z o.o. zakończyła się przejęciem całego majątku (również wszystkich praw i obowiązków) Inteligo Financial Services S.A.

Platforma Inteligo jest szeroko rozwinięta i obsługuje m.in. transakcje oraz operacje bankowe, usługi kredytowe, depozytowe, ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, obligacje, doładowania telefonów komórkowych oraz usługę płatności za zakupy dokonywane drogą on – line.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *