Idea Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Idea Bank

Bank przekazuje informację o przelewach, które muszą zostać wykonane w tzw. sesjach Elixir, co znaczy, że przelewy wychodzące oraz przelewy przychodzące są wykonywane w określonych blokach czasowych tylko w dni robocze, czyli są one wykonywane od poniedziałku do piątku. Sesje te odbywają się trzy razy w ciągu dnia, w godzinach porannych, godzinach południowych i godzinach popołudniowych. Wyjątkiem są dwa dni w roku, czyli wigilia (24 grudnia) oraz sylwester (31 grudnia), wtedy sesje Elixir są wykonywane tylko dwa razy.

Najkrótszy czas rozliczenia przelewów w sesji Elixir wynosi około dwóch godzin, co daje klientowi pewność, że po kilku godzinach od wykonania przelewu pieniądze będą na koncie odbiorcy. Należy pamiętać zatem, że przelew wykonany w weekend bądź w święta otrzymamy dopiero pierwszego dnia roboczego po okresie wolnym.

Należy zaznaczyć, że godziny sesji Elixir są ustalane przez Krajową Izbę Rozliczeniową.


idea bank logo

Idea Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

09:30 13:30 16:00

Idea Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

10:30 14:30 16:30


Kiedy dojdzie przelew w Idea Bank?

Wiele osób, zastanawia się, robiąc przelew, kiedy będzie on u odbiorcy lub gdy oczekują na środki pieniężne to kiedy pojawią się one na ich osobistym rachunku bankowym. Można to sprawdzić na dostępnych w internecie kalkulatorach, jednak najpierw należy zrozumieć, na czym polegają oraz czym właściwie są sesje Elixir. Okazuje się, że są one specjalnie wypracowanym systemem przelewów, który ma ułatwiać klientom wykonywanie przelewów. Sesje Elixir, czyli inaczej Elektroniczna Izba Rozliczeniowa to specjalny system rozliczeń pomiędzy bankiem nadawcy a bankiem odbiorcy. Jest on kontrolowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową, co daje klientom gwarancję prawidłowego funkcjonowania oraz zapewnienie, że środki pieniężne o określonej godzinie będą na koncie bankowym.

Informacje o Idea Bank

Idea Bank Spóła Akcyjna to polski bank, który na rynku funkcjonuje od 1991 roku. Głównym przedmiotem działania jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych, czyli mikro-, małych oraz średnich firm.

Idea Bank na początku swojej działalności funkcjonował, jako Polbank SA, a później jako Opel Bank SA. Jednak w 2001 roku zmieniono nazwę na GMAK Bank Polska SA, a w 2010 roku ostatecznie bank został nazwany Idea Bank SA. Pod taką nazwą funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Idea Bank SA został utworzony, aby stanowić wsparcie finansowe dla przedsiębiorców. Przede wszystkim jednak chodziło tutaj o jednoosobowe działalności gospodarcze, mikro, małe oraz o średnie przedsiębiorstwa. Idea Bank w swojej działalności finansowej koncentruje się przede wszystkim na kredytach, które są zabezpieczane poprzez hipotekę, kredytach inwestycyjnych oraz mikro pożyczkach. Bank oferuje także depozyty, ale skupia się tutaj przede wszystkim na depozytach terminowych, depozytach negocjowanych, ROR (rachunkach oszczędnościowo – rozliczeniowych) oraz na rachunkach oszczędnościowych. Ich oferta produktów inwestycyjnych jest związana z TFI (towarzystwa funduszy inwestycyjnych). Pracownicy Idea Banku służą też swoim klientom pomocą w doradzeniu im, jak zarządzać swoimi aktywami bez zbędnego ryzyka.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *