Getin Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Getin Bank

Godziny księgowania środków w Getin Bank oraz w większości bankach w Polsce są związane w sposób precyzyjny z systemem ELIXIR. Jest to układ elektroniczny, który ma za zadanie pełnić rolę systemu rachunków między bankowych przeprowadzanych w polskiej walucie.

Został stworzony i opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową w 1994 roku. Jest ona do tej pory odpowiedzialna  za jego bieżącą obsługę. Krajowa Izba Rozliczeniowa jest instytucją, która realizuje i nadzoruje rozliczenia pieniężne. System ELIXIR powoduje, że transakcje bezgotówkowe pomiędzy  bankami są wykonywane w dni pracujące i trwa to najczęściej tylko kilka godzin. To powoduje, że przekazywanie przelewów jest o wiele łatwiejsze niż  kilkanaście lat temu.

Za pośrednictwem systemu ELIXIR można zlecać przelewy oraz wpłaty pieniężne, nakazy zapłaty, czeki oraz raporty do obsługi składek ZUS. Na system ELIXIR składają się dwa elementy: ELIXIR – 0 oraz ELIXIR – C. Każdy z nich posiada odrębne funkcje. Sesje rozrachunkowe ELIXIR odbywają się w dni pracujące, trzy razy o tych samych porach.


getin bank

Getin Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:15 12:15 14:30

Getin Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

10:00 14:00 17:00


Kiedy dojdzie przelew w Getin Bank?

Klienci banku korzystający z jego usług często szukają informacji, kiedy dojdzie przelew wykonany za pośrednictwem banku. Wszystko zależy od tego, w którym banku osoba wysyłająca  przelew posiada konto.

Informacje o Getin Bank

Getin Bank został utworzony z regionalnego Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA (GBG Bank), który swoją działalność rozpoczął  w oparciu o decyzję Nr 44 prezesa Narodowego Banku Polskiego (październik 1990 roku). W styczniu 1991 roku w oddziale w Katowicach zostały zrealizowane pierwsze operacje finansowe. 4 lata później, Powszechny Bank Kredytowy SA został jego inwestorem strategicznym. W przedziale: styczeń 2002 – maj 2004 GBG Bank działał w Grupie Kapitałowej Banku Przemysłowo – Handlowego. Akcje od dotychczasowego wspólnika (Banku BPH) Getin Holding kupił 25 maja 2004.

We wrześniu 2004 bank zmienił swoją nazwę na Getin Bank SA, a  w grudniu 2004 Getin Bank nabył prawa do Banku Przemysłowego w Łodzi. Rok później zakończyła się procedura zakupu przez Getin Holding Wschodniego Banku Cukrownictwa. W marcu 2006 oddziały WBC stały się częścią sieci sprzedaży Getin Banku, a  licencja bankowa oraz fundusz WBC zostały wykorzystane jako fundament do budowy Noble Bank. W styczniu 2010 roku Getin Bank zjednoczył się z Noble Bank, w ten sposób powstała nowa instytucja finansowa o nazwie Getin Noble Bank SA.

Bank w swoim dorobku posiada wiele wyróżnień, m.in są to:

  • Karta debetowa MasterCard Display Getin Banku,
  • W 2013 roku Bank w międzynarodowym konkursie, w kategorii „Najlepsze wykorzystanie technologii w usługach finansowych”, otrzymał główną nagrodę.
  • Również w 2013 roku Getin Noble Bank za kartę debetową MasterCard Display na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy Golden Drum, otrzymał nagrodę Grand Prix.
  • Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Getin UP otrzymał nagrodę w programie „Najwyższa Jakość Quality International 2013”.
  • We wrześniu 2016 roku w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” bank otrzymał 1 miejsce, a Bank  w kategorii „Bankowość internetowa” zajął 3 miejsce.
  • Został laureatem rankingu Przyjazny Bank „Newsweeka” w 2017 i w 2018 roku.
  • Zajął drugie miejsce w dwóch kategoriach: „Banki w Internecie” i „Bankowość mobilna” i trzecie miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego”. W każdej z tych kategorii banki oceniane były za formę i działanie usług oferowanych przez banki.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *