Eurobank sesje przychodzące i wychodzące

 UWAGA! Od 1 października 2019 roku Eurobank został przejęty przez Millenium Bank.

Godziny księgowania w Eurobank

W Eurobanku bezpośrednio z funkcjonowaniem systemu ELIXIR powiązane są godziny księgowania. ELIXIR jest systemem do rozliczeń międzybankowych, a jego główną funkcją jest uproszczenie procesu przekazywania środków finansowych między odrębnymi bankami, czyli również między  firmami, osobami fizycznymi czy instytucjami. W oparciu o system ELIXIR polecenia przelewów są dokonywane tylko w dni pracujące w zakresie trzech sesji rozrachunkowych. Następują one rano, w okolicach południa i po południu. Istotna więc będzie szczególnie godzina polecenia przelewu. Sesje aktywowane są tylko w dni pracujące, ale wymiany finansowe wykonywane są przez cały czas. Trzecia sesja nie zachodzi w Wigilię i Sylwestra. Eurobank dysponuje własnym rozkładem sesji rozrachunkowych tak jak w przypadku innych banków.

Informacja na temat przelewów wychodzących jest informacją ważną dla klientów spłacających kredyt lub pożyczkę. Również dla zainteresowanych  lokatą terminową lub przelewania pieniędzy na konto oszczędnościowe. W przypadku przelewów przychodzących może mieć również znaczenie, w przypadku gdy klient planuje konkretne wydatki.


Eurobank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

7:30 11:30 14:30

Eurobank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:00


Kiedy dojdzie przelew w Eurobank?

Na ogół czas przelewu pomiędzy bankami podporządkowany jest godzinom zaksięgowania przelewów w banku odbiorcy oraz nadawcy pieniędzy.

W Eurobank środki finansowe są księgowane trzy razy dziennie w godzinach: 11:00, 15:00 i 17:00.

W Eurobanku przelewy są realizowane od poniedziałku do piątku. Przelewy Elixir nie są realizowane w soboty i niedziele. W weekendy można posłużyć się przelewem natychmiastowym, który dotrze na konto odbiorcy od razu lub wykonać przelew między dwoma rachunkami w EuroBanku. W tym przypadku skutek będzie taki sam.

Informacje o Eurobank

Eurobank jest bankiem komercyjnym, który w swojej ofercie posiada usługi finansowe wyłącznie dla osób fizycznych. Nie świadczy usług dla firm i organizacji. Eurobank zaistniał w roku 2003 wskutek zdobycia przez spółkę Look Finansowanie Inwestycji Mariusza Łukasiewicza zbioru kontrolnego Banku Społem SA, a potem Banku Wschodniego z Białegostoku. Również w 2003 roku Bank Społem zamienił swoją nazwę na Eurobank. W roku 2004 po śmierci szefa spółki właścicielem banku stała się Grupa Societe Generale, która w 2007 roku miała w posiadaniu ponad 99% akcji banku.

Bank uprzystępnia karty płatnicze i karty kredytowe, udziela kredytów połączonych (konsolidacyjnych). Prowadzi również rachunki osobiste i lokaty terminowe. Zarządza też dystrybucją jednostek funduszy inwestycyjnych Novo Fundusze oraz Allianz. Eurobank jest w posiadaniu ogólnopolskiej sieć swoich oddziałów  i franczyzowych. Posiada również placówki w centrach handlowych.

Eurobank ma dobrze rozbudowaną bankowość elektroniczną. Jest pierwszym bankiem w Polsce, który włączył wpłatomaty online i tokeny GSM.

W  2016 roku Eurobank miał już w Polsce około 485 placówek, z tego ponad połowa to placówki własne, natomiast reszta to placówki partnerskie. Liczba zatrudnionych pracowników to około 3 tysięcy osób.

Eurobank otrzymał wiele nagród, m.in. za:

  • Marketing – w 2016 roku bank otrzymał złotą Effie Awards
  • Wyniki finansowe – w kategorii „Najszybciej rozwijający się bank” otrzymał pierwsze miejsce w rankingu przygotowany w 2006 roku przez miesięcznik „Bank”. W 2007 roku otrzymał  pierwsze miejsce w kategorii „Sprawność działania” w rankingu miesięcznika „Bank”. A w 2009 roku otrzymał „Orła Rzeczypospolitej” za najbardziej efektywnie rozwijającą się firmę.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *