Deutsche Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Deutsche Bank

Od działania systemu ELIXIR uzależnione są godziny księgowania przelewów w Deutsche Bank. Sesje przelewów w systemie rozliczeń międzybankowych ELIXIR obsługiwany jest przez Krajową Izbę Rozliczeń. System ten jest odpowiedzialny za realizowanie przelewów pieniężnych w bankach  w Polsce.

W naszym kraju zdecydowana większość instytucji bankowych posiada trzy sesje księgowania przelewów (wychodzące i przychodzące). W dni pracujące, pieniądze przelane do innego banku powinny być już tego samego dnia.

W weekendy i święta środki przelane w te dni przez internet zostaną zaksięgowane w kolejnym dniu roboczym.


deutsche bank

Deutsche Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

7:45 12:00 15:00

Deutsche Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

12:00 16:00 17:30


Kiedy dojdzie przelew w Deutsche Bank?

Czas księgowania środków przychodzących z innego banku zależy od godzin przelewów wychodzących z banku nadawcy. Bank nie posiada usługi przelewu natychmiastowego, środki przekazane w dniu wolnym od pracy zostaną zaksięgowane w następnym dniu pracującym.

Informacje o Deutsche Bank

Deutsche Bank Polska S.A. to bank komercyjny i inwestycyjny. Siedziba znajduje się biurowcu Focus przy al. Armii Ludowej 26 w Warszawie. Od kiedy w 2018 roku, bank został podzielony, obsługuje on tylko i wyłącznie klientów korporacyjnych oraz indywidualnych, którzy posiadają kredyty hipoteczne.

Na początku spółka działała w Polsce jako dwa osobne banki. Pierwszy to Deutsche Bank Polska SA, drugi Deutsche Bank PBC SA. Deutsche Bank Polska SA działał od października 1995 roku jako bank posiadający kwalifikacje  w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, które skierowane były do średnich i dużych firm, koncernów międzynarodowych oraz instytucji finansowych. Od  lipca 2001 roku swoje działanie rozpoczął w Polsce Deutsche Bank 24 SA (później Deutsche Bank PBC SA), jako instytucja bankowa powstała na fundamencie bankowości prywatnej Deutsche Bank Polska SA  i  Banku Współpracy Regionalnej SA.

We wrześniu 2012 zarząd Deutsche Bank AG zasiadający we Frankfurcie zdecydował o połączeniu banków działających w Polsce. Celem było utworzenie jednego silnego banku uniwersalnego, który miałby obsługiwać potencjalnych klientów z każdej grupy społecznej. W styczniu  2014 roku oba banki się połączyły i zaczęły funkcjonować już jako jedna instytucja pod nazwą Deutsche Bank Polska SA.

W ostatnich kilku latach bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień, są to m.in.:

  • Nagrodzeni zostali wolontariusze Bakcyla: w czasie trwania III Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości wyróżnieni zostali najbardziej aktywni wolontariusze w roku 2018. Spośród laureatów były także osoby, zaangażowane  w projekt ze strony Deutsche Bank.
  • W marcu 2018 roku Deutsche Bank otrzymał nagrodę (Instytucja Roku 2017)  w kategorii za najlepszą jakość obsługi w kanałach zdalnych.
  • W kwietniu 2016 roku bank w kategorii „Najlepszy Bank Mały i Średni” został laureatem w Konkursie Liderów Świata Bankowości.
  • W styczniu 2016 roku, Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska Dr hab. Krzysztof Kalicki, został odznaczony Złotym Medalem Kopernika przez Związek Banków Polskich. Złoty medal jest wyrazem podziękowania dla tych osób, które w szczególności mają na względzie dynamiczny rozwój i bezpieczne funkcjonowanie polskiej bankowości.
  • W grudniu 2015 Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska Leszek Niemycki znalazł się wśród Najlepszych Menedżerów. Bloomberg Businessweek Polska wykazał ranking najlepszych menedżerów 2015 roku. Zostali oni wyłonieni na podstawie ankiety skierowanej do szefów największych firm w Polsce.
  • W lipcu 2015 Deutsche Bank kolejny raz w kategorii„Najlepszy Bank Inwestycyjny” otrzymał prestiżową nagrodę w rankingu Awards for Excellence magazynu Euromoney.
  • W lutym 2015 roku Bank otrzymał nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych za najwyższą wartość  akcji w 2014 roku. W siedzibie Giełdy w Warszawie podczas uroczystej Gali, liderom polskiego rynku kapitałowego zostały przekazane wyróżnienia za osiągnięcia w ubiegłym roku.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *