BOŚ Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w BOŚ Bank

Godziny księgowania środków na koncie w BOŚ Bank powiązane są z sesjami w systemie ELIXIR.

ELIXIR jest to system elektroniczny do  rozliczeń międzybankowych, który został powołany do rozliczania transakcji w złotówkach. Opracowała go w 1994 roku Krajowa Izba Rozliczeniowa. Ona również odpowiada za jego obsługę. Krajowa Izba Rozliczeniowa przeprowadza rozliczenia pieniężne oraz nieprzerwanie je nadzoruje.

Dzięki systemowi ELIXIR,  przelewy wykonywane pomiędzy rachunkami w dwóch różnych bankach są wykonywane w dni pracujące w maksymalnie parę godzin. W inny sposób przebiega realizowanie przelewów w dni wolne oraz w święta – w tym przypadku wysłane pieniądze znajdą się na koncie adresata w następnym dniu pracującym.

Za pomocą systemu ELIXIR możliwe jest wysyłanie następujących zleceń płatniczych: wpłaty pieniężne, komunikaty do obsługi płatności dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, polecenia zapłaty,  polecenia przelewu oraz czeki.


boś bank

BOŚ Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:35 12:35 15:00

BOŚ Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:30


Kiedy dojdzie przelew w BOŚ Bank?

Najczęściej zadawane pytanie klientów BOŚ banku to takie, kiedy mogą spodziewać się pieniędzy na swoim koncie, które zostały wysłane z innego banku. Przede wszystkim jest to zależne od godzin księgowania przelewów wychodzących w danym banku (nadawcy) oraz  od sesji przelewów przychodzących w BOŚ Banku.

BOŚ Bank nie daje możliwości robienia przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którym zajmuje się Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy Elixir pozwalają na zlecenia pieniężne tylko do miliona złotych.

Informacje o BOŚ Bank

BOŚ Bank, inaczej Bank Ochrony Środowiska SA to bank komercyjny z siedzibą w Warszawie założony w 1991 roku.

BOŚ – instytucja finansowa posiadająca m.in. kredyty na projekty proekologiczne i termomodernizację. Na zakładanie instalacji gazowych w budynkach użyteczności publicznej znajdujących się na terenach wiejskich. Również na zakup sadzonek roślin na biomasę. W ofercie banku również kredyty na zakup i montaż urządzeń służących ochronie środowiska (oszczędności wody, energii elektrycznej). Klient otrzyma też wsparcie w wyeksploatowaniu odpadów, uzdatnianiu wody lub też w oczyszczaniu ścieków. Bank proponuje pomoc samorządom i firmom w dążeniu do uzyskania dofinansowania ze środków pomocowych Unii Europejskiej.

Od 1997 roku  akcje banku są notowane na rynku podstawowym na  Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest głównym akcjonariuszem banku (58,05%).

Oferta Banku Ochrony Środowiska jest nastawiona głównie na klientów detalicznych, na małe  i średnie firmy. Bank również swoje produkty dedykuje wspólnotom mieszkaniowym, zrzeszonym grupom pozarządowym i  korporacjom.

Skorzystanie z oferty banku możliwe jest za pomocą bankowości elektronicznej (BOŚ Bank 24) lub telefonicznej (Tele BOŚ). Dla firm i osób sektora finansów publicznych BOŚ Bank udostępnił osobny system transakcyjny – iBOSS24.

BOŚ Bank w swojej ofercie posiada różne rodzaje kont. Każdy klient znajdzie więc ofertę dla siebie. Potrzebuje do tego  jedynie podstawowego rachunku bankowego. Dla tych, którzy wymagają od konta dodatkowych funkcji, bank również posiada oferty. Dodatkowo Bank z myślą o najmłodszych użytkownikach, utworzył ofertę – konto osobiste dla dzieci.

Do  Grupy Kapitałowej Banku należy Dom Maklerski BOŚ. W listopadzie 2009 roku DM BOŚ uruchomił system BossaFX, który miał za zadanie obsługiwać transakcje na rynku forex. W 2010 roku oddał do użytku narzędzie-bossa API-które umożliwiać miało kontakt zewnętrznego oprogramowania inwestora ze zbiorem transakcyjnym bossa.pl.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *