BGŻ BNP Paribas S.A. sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w BGŻ BNP Paribas S.A.

Godziny księgowania pieniędzy na kontach we wszystkich bankach w Polsce są uzależnione w sposób bardzo ścisły, z systemem ELIXIR. System ten to system rozliczeń międzybankowych (wyłącznie elektroniczny), który powstał, aby przekazywać rozliczenia środków w postaci przelewów w polskich złotych.

Stworzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w 1994 roku, która do dnia dzisiejszego jest odpowiedzialna za jego obsługę. Jest to instytucja, która wylicza oraz kontroluje cały transfer środków pieniężnych.

System ELIXIR daje możliwość, aby w kilka godzin przelew środków w dwóch różnych bankach trwał nie dłużej niż kilka godzin. System daje również możliwość realizowania usług: polecenia przekazania środków oraz wpłaty pieniężne, czeki, polecenia zapłaty i zgłoszenia do obsługi składek ZUS.


paribas bank

BGŻ BNP Paribas S.A. kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:00 11:45 14:15

BGŻ BNP Paribas S.A. kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

12:00 15:00 17:00


Kiedy dojdzie przelew w BGŻ BNP Paribas S.A?

Czas otrzymania przelewu w BGŻ BNP Paribas jest związane przede wszystkim z godzinami sesji przychodzących w banku oraz z godzinami sesji wychodzących z banku nadawcy.

Informacje o BGŻ BNP Paribas S.A.

Obecnie, jest to bank uniwersalny, mający siedzibę w Warszawie. Utworzony został w 1975 roku jako Bank Gospodarki Żywnościowej, z akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych, wchodził w część międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas.

Bank w ofercie dla swoich klientów indywidualnych, posiada produkty oszczędnościowo – inwestycyjne oraz kredyty (mieszkaniowe, konsumenckie), firmom przekazuje rozwiązania z dziedziny finansowania ich działań w obrębie swoich usług na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank  swoje usługi kieruje w stronę przedsiębiorstw zajmujących się branżą rolno – spożywczą. Klienci Banku otrzymali również usługę z zakresu doradztwa inwestycyjnego i bankowości prywatnej. Bank serwuje swoje usługi za pomocą sieci oddziałów bankowych oraz punktów bankowych w galeriach handlowych. Informacje dotyczące kredytów dostępne są również dzięki utworzeniu mini oddziałów w sklepach partnerskich, również w niektórych sieciach salonów samochodowych.

Po III kwartale 2017 roku bank był 7 w Polsce ze względu na wartość aktywów. W październiku 2017 roku zarządem Banku zaczął kierować Przemysław Gdański, który został powołany na stanowisko wiceprezesa. Równocześnie, Rada Nadzorcza Banku zgłosiła uchwałę, aby powołać Przemysława Gdańskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku, z początkiem otrzymania zgody od Komisji Nadzoru Finansowego. W kwietniu 2018 roku KNF wydała zgodę.

10 kwietnia 2018 roku Grupa BNP Paribas razem z Bankiem BGŻ BNP Paribas S.A. zawarły kontrakt zakupienia części działalności Raiffeisen Bank Polska S.A.

17 maja 2018 roku Bank BGŻ BNP Paribas powiadamia o nowej taktyce działania „Fast Forward”, której to głównym projektem jest skupienie się na potrzebach klienta, przekształcenie cyfrowe produktów, usług i wszystkich procedur. Działanie to ma za zadanie przyspieszyć rozwój i zwiększyć rentowność.

14 września 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę co do zamiaru nabycia przez BNP Paribas S.A. mniejszej ilości akcji Raiffeisen Bank Polska S.A. i dała zgodę na podział przejmowanego banku.

31 Października 2018 roku Bank BGŻ BNP Paribas S.A. przejął działalność podstawową Raiffeisen Bank Polska S.A., fakt ten został potwierdzony odpowiednim wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym.

1 kwietnia 2019 roku nastąpiło ujednolicenie logo Banku. 29 marca 2019 roku nastąpił wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz zmienił się statut Banku, oraz  adres strony internetowej.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *