BGK sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w BGK

Godziny księgowania w BGK uzależnione są od pracy systemu rozliczeniowego Elixir, który jest odpowiedzialny za rozliczenia międzybankowe w Polsce od 1994 roku. Operatorem systemu Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Transakcje są kierowane przez całą dobę, wszystkie dni w roku, a ich rozliczenie odbywa się w trakcie trzech sesji odbywających się w ciągu dnia. Przelewy o wysokich kwotach, są realizowane przez system Sorbnet.


bgk

BGK kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:45 12:00 15:10

BGK kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

10:30 14:30 17:00


Kiedy dojdzie przelew w BGK?

Czas przelewu jest uzależniony od działań pracy systemu Elixir oraz od godzin księgowania banku nadawcy i odbiorcy. Księgowanie w banku BGK następuje od poniedziałku do piątku. Przekazy pieniężne wykonane w weekendy zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Jeśli chcemy, aby nasz przelew doszedł w weekend, istnieje możliwość przelewu natychmiastowego Elixir. W BGK istnieje również możliwość przelewu Sorbnet, który wysłany do godziny 15:00 (w dni robocze), jest zaksięgowany na koncie odbiorcy zaledwie w kilka sekund.

Dzięki systemowi przelewów natychmiastowych czas oczekiwania na przelew jest maksymalnie skrócony. W BGK środki finansowe są księgowane trzy razy dziennie.

Informacje o BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego jest jednym z największych i najstarszych banków w Polsce. Posiada bogatą historię i przez dziesiątki lat cieszy się dobrą opinią i zaufaniem wśród klientów.

BGK powstał w 1924 roku, przez Władysława Grabskiego, natomiast pierwszym prezesem BGK został Jan Kanty Steczkowski, który w dziedzinie bankowości był prawdziwym ekspertem.

Obecnie głównym i priorytetowym założeniem banku jest poprawa sytuacji gospodarczo – ekonomicznej w Polsce. Bank finansuje wiele projektów, dla Polskich i zagranicznych klientów biznesowych. Zarządza programami i środkami z Unii Europejskiej, wspierając przy tym rozwój przedsiębiorstw.

Bank angażuje się również w poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym, poprzez różne projekty i dotacje. Jako jedna z nielicznych instytucji, wspiera finansowo rynek niedziałający efektywnie i występujący w grupie ryzyka. Wspiera firmy, które nigdzie indziej nie otrzymały pomocy, wyrównując tym samym ich szanse na rynku pracy.

BGK zarządza funduszami wpierającymi samorządy m.in. na nowe innowacyjne projekty, modernizację dróg, oraz ochronę środowiska. Fundusze banku wspierają również rozwój Polskich kolei oraz transport wodny.

Niezwykle ważnym aspektem dla Banku Gospodarstwa Krajowego jest rozwój technologii i nauki. Najwięcej środków przeznacza na rozwój medycyny, szczególnie w dziedzinie onkologii, dla których do przeprowadzania badań, niezbędne jest finansowanie.

Osoby fizyczne poza standardową bankowością, mogą również liczyć na wiele programów i form wsparcia. Bank wspierając rozwój młodych ludzi, udziela kredytów studenckich, prowadzi akcję mieszkanie dla młodych. Udziela również nisko oprocentowanych kredytów na rozwój pierwszej działalności gospodarczej.

BGK jest firmą moralną, kładzie duży nacisk na przestrzeganie przepisów i prawa finansowego. Podstawową wartością przedsiębiorstwa jest uczciwość biznesowa. BGK wprowadził w swojej firmie kodeks etyki, do przestrzegania którego zobowiązani wszyscy pracownicy.

Bank cieszy się dużą popularnością, w 2018 roku bank wypracował 445 ml zysku netto, natomiast 33,9 mld brutto w charakterze kredytowym. W swojej ofercie BGK oferuje kredyty mieszkaniowe, kredyty dla zadłużonych, na rozwój firm. Z oferty mogą również rolnicy, którym bank proponuje kredyty, pożyczki i dotacje.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *