Bank Pocztowy sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Bank Pocztowy

We wszystkich bankach w Polsce, tak również i w Banku Pocztowym godziny księgowania przelewów bezwzględnie związane są z systemem ELIXIR, czyli z Systemem Elektronicznej Izby Rozliczeniowej. Jest to oprogramowanie, które modyfikuje i dozoruje przebieg przeniesienia środków pomiędzy poszczególnymi bankami.

W następstwie ma on wpływ na przelewy, które zachodzą pomiędzy firmami lub osobami prywatnymi. W zakresie działania systemu ELIXIR przelewy są wykonywane we wszystkie dni pracujące, w czasie trwania trzech sesji rozrachunkowych. Odstępstwem będą dni 24 i 31 grudnia, kiedy to mają miejsce  tylko dwie  sesje. Każdy bank wyznacza na ogół własne godziny wykonania sesji ELIXIR, pomimo tego, że w tej sprawie  NBP zawsze wydaje dyspozycję.

Przelewy wychodzące w Banku Pocztowym odbywają się w godzinach: 9:00, 13:00, 15:00.

Godziny przelewów przychodzących w Banku Pocztowym to: 11:00, 15:00, 17:30.


bank pocztowy

Bank Pocztowy kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

9:00 13:00 15:00

Bank Pocztowy kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:30


Kiedy dojdzie przelew w Bank Pocztowy?

W jakim czasie nastąpi przelew środków pieniężnych między bankami, jest uzależnione, wyłącznie w jakich godzinach są księgowane przelewy w banku odbiorcy i w jakich w banku nadawcy.

Bank Pocztowy udostępnia swoim Klientom  używanie usługi „Przelewy Express Elixir”. Wybór tej usługi jest korzystny w sytuacjach, kiedy klient jest zmuszony w trybie natychmiastowym przelać pieniądze na rachunek w innym banku.

Tego typu przelew znajdzie się u odbiorcy w parę sekund (dotyczy to również  weekendy i święta) z jednym założeniem, że oba banki posiadają dostęp do systemu Express Elixir.

Informacje o Bank Pocztowy

Bank Pocztowy zaistniał w roku 1990 w Bydgoszczy i od zawsze jest powiązany precyzyjnie z Pocztą Polską. Utworzony został w celu  odbudowy w Polsce bankowości pocztowej. Jego akcje posiadają Poczta Polska i  PKO BP.

Na początku Bank Pocztowy spełniał zadanie banku rozliczeniowego, który świadczył usługi samorządom oraz przedsiębiorstwom. W pewnym momencie zaczął oferować swoje usługi  również klientom detalicznym. Aktualnie Bank Pocztowy przestawia swoje usługi konsumentom na terenie całej Polski. Bank jest posiadaczem niemal 250 placówek. Praktycznie wszystkie tzw. Mikro oddziały znajdują się w placówkach pocztowych.

W 2007 roku Bank Pocztowy oddał do użytku serwis bankowości elektronicznej (Pocztowy24 iPocztowy SMS). 2 lata później, bank udostępnił bankowość elektroniczną dla klientów instytucjonalnych.

W 2010 roku Bank Pocztowy jako jeden z pierwszych w Polsce banków zaproponował swoim klientom korzystania z kont osobistych (Pocztowe Konto Standard i Pocztowe Konto Nestor) bez ich opłacania. Dzięki stopniowemu wprowadzaniu zmian i dzięki rozbudowaniu sieci sprzedaży, w lutym 2010 roku klientów banku było już pół miliona, a w październiku 2011 roku – 1 milion.

W skład oferty Banku Pocztowego, do którego dostęp mają wszyscy klienci, wchodzą:

Bank działanie swoje rozwija  w kierunku mikro, małych i średnich firm łącznie z klientami instytucjonalnymi.

Bank Pocztowy otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Fakt ten potwierdza wysoką jakość udostępnianych produktów i usług, ale także poważanie dla solidnego zarządzania i rozwijania się Banku Pocztowego.

W samym 2019 roku Bank Pocztowy otrzymał wiele nagród, m.in.:

  • W lutym 2019 roku otrzymał 1 miejsce w klasyfikacji eBroker Pl. W kategorii kredyty gotówkowe.
  • W rankingu „Bank doceniony przez klientów” prowadzonym przez ARC Rynek i Opinia organizowanym co roku Bank również otrzymał 1 miejsce.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *