Bank Pekao SA sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Bank Pekao SA

W Banku Pekao SA godziny księgowania środków na koncie uzależnione są od sesji ELIXIR.

Sesje ELIXIR to nowoczesna usługa, która pozwala na przelew pieniędzy między bankami w sposób wiele szybszy niż kilkanaście lat temu. Dzięki wykorzystaniu sesji ELIXIR przelewy środków pomiędzy bankami w dni pracujące wysyłane są maksymalnie w parę godzin. Większość konsumentów ceni sobie szybkość transakcji, bowiem w dzisiejszych czasach to priorytet, a sesje ELIXIR wychodzą naprzeciw takim potrzebom.

Każdy bank w swoich usługach posiada realizację sesji wychodzące i przychodzących w konkretnie ustalonych przez siebie godzinach. Są one zawarte w regulaminie każdego banku. Znajomość godzin sesji ELIXIR daje możliwość na zaplanowanie z góry przelewu w  sposób, aby odbiorcy otrzymał go w jak najszybszym możliwym czasie.

Dzięki sesjom ELIXIR przekazywanie środków można dokonać również w weekendy za pośrednictwem funkcji ELIXIR Express. Funkcja ta jest płatna i zezwala na wysyłkę przelewów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli posłużymy się tą usługą, pieniądze na rachunku adresata znajdą się w kilka minut.


Bank Pekao SA

Bank Pekao SA kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:30 12:30 15:00

Bank Pekao SA kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:30


Kiedy dojdzie przelew w Bank Pekao SA?

Często klienci posiadający konto w Banku Pekao SA zadają pytania, kiedy otrzymają środki, które zostały przelane z innego banku. W tej sprawie istotne jest, jakie w banku nadawcy są godziny księgowania przelewów wychodzących.

Informacje o Bank Pekao SA

17 marca 1929 roku Ministerstwo Skarbu stworzyło Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. W październiku tego samego roku Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał dane Banku Polska Kasa Opieki SA do ewidencji handlowej. Akcje spółki zakupiły Pocztowa Kasa Oszczędności, Bank Gospodarstwa Krajowego i Państwowy Bank Rolny.

Pierwsze placówki Bank Pekao SA otworzył w USA, Argentynie, Francji i Tel Awiwie.

Bank Pekao SA wśród banków w Polsce jest liderem i jedną z najmocniejszych finansowo instytucją płatniczą w Europie.

W czerwcu 2012 r. bank przeszedł re branding, czyli zmianę wszystkich elementów (jakość obsługi, produkty, wygląd logo) Swoje barwy Pekao zmieniło na białą “jedynkę” na czerwonym tle (logo grupy UniCredit). Nowe oznakowanie po raz pierwszy można było zobaczyć 8 czerwca w dniu rozpoczęcia UEFA EURO 2012, której to bank był sponsorem.

W roku 2013 Bank Pekao uruchomił PeoPay, czyli system płatności i aprobatę płatności mobilnych.

Rok później, dzięki orzeczeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego Bank Pekao przechwycił SKOK Kopernik. W 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego zrealizowała testy warunków końcowych oraz weryfikację właściwości aktywów banków w Polsce. Bank Pekao SA został uznany przez KNF Bank Pekao SA za najlepiej skapitalizowany bank w branży.

Posiada on wiele wyróżnień i nagród:

  • Trzy razy zdobył Złotego Bankiera w kategorii „Innowacja” – pierwszy raz w 2016 roku za kartę wielowalutową. Drugi w 2015 roku za płatności mobilne PeoPay oraz w 2011 roku biometryczną metodę autoryzowania klientów z korporacji.
  • W 2015 roku otrzymał nagrodę Most innovative Bank in CEE & CIS.
  • W latach 2015 – 2016 dostał nagrodę Contactless& Mobile Awards
  • Za bankowość korporacyjna od magazynu Global Finance otrzymał nagrodę Innowator Roku 2016 i 2015.
  • Według magazynu Euromoney został okrzyknięty Najlepszym Dostawcą Usług Finansowania (2015).
  • Od miesięcznika Eurobuild otrzymał „Financing Provider of the Year, Poland”
  • W 2015 roku według magazynów The Banker i Global Finance był Najlepszym Private Banking w Polsce.
  • Diamenty Private Equity (2015)

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *