Bank Millennium sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Bank Millennium

W Polsce przekazanie pieniędzy z banku do banku dokonuje się w zakresie systemu ELIXIR. W każdym dniu roboczym, za pomocą  systemu, istnieje możliwość wysyłania przelewów, zleceń zapłaty oraz czeków. Nieustannie od 1994 roku instytucja jest podtrzymywana przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. W każdy dzień powszedni, w systemie bankowym zachodzą  trzy sesje rozrachunkowe. Umożliwia to, na przesłanie środków między rachunkami w dwóch różniących się od siebie bankach w parę godzin.

Raz na jakiś czas, statystyki odnoszące się do liczby obejmujących transakcji w zakresie systemu ELIXIR są publikowane przez Narodowy Bank Polski. Sesje rozrachunkowe systemu następują w dni pracujące w stałych godzinach: 9:30, 13:30 oraz o 16:30. Korzystać z systemu ELIXIR mogą  osoby fizyczne, firmy oraz banki.

Bank Millennium daje możliwość swoim klientom używania systemu przelewów natychmiastowych. Sposób ten umożliwia  przelewanie i otrzymanie środków w parę sekund – w święta, w weekendy, 365 dni w roku. Przelew natychmiastowy będzie możliwy tylko wtedy, gdy oba banki posługują się systemem Express ELIXIR. Usługa ta zezwala na realizowanie przelewów w czasie faktycznym z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Przelewy wysyłane są w godzinach: 8:10, 12:10 i 14:30.

Przychodzące przelewy są księgowane w godzinach: 12:00, 15:30 i 17:15.


millennium bank

Bank Millennium kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:10 12:10 14:30

Bank Millennium kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

12:00 15:30 17:15


Kiedy dojdzie przelew w Bank Millennium?

W jakich godzinach klient otrzyma przelew na swoje konto bankowe, w Banku Millennium uzależnione jest od tego, w którym banku nadawca posiada konto.

Trzy razy dziennie, w dzień roboczy odbywają się przelewy przychodzące i są to godziny: 12:00, 15:30 i 17:15.

Informacje o Bank Millennium

Bank Millennium działa od 1989 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Warszawie. Początkowo w formie banku prywatnego, usługi swoje adresował do klientów korporacyjnych – jako Bank Inicjatyw Gospodarczych oddał do użytku klientom firmowym, jako jedną z pierwszych w Polsce, kartę płatniczą VISA. W 2016 roku ogłoszony został siódmym bankiem w Polsce z powodu wartości zgromadzonych aktywów.

Bank przekazał do dyspozycji  klientów ponad 360 filii. W zakresie jego działań są również usługi w ramach bankowości internetowej, telefonicznej i mobilnej.  Millenium w swoich usługach posiada oferty dla klientów indywidualnych, dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla właścicieli małych i dużych firm. Ponad 1,6 miliona działających kont klientów indywidualnych oraz  13 tysięcy klientów korporacyjnych jest w posiadaniu banku. Dzięki temu należy on  do ścisłej elity finansowej.

Pod koniec maja 2019 roku Bank Millennium S.A. przejął EuroBank, ponieważ zakupił ok. 99,79% akcji od Société Générale. Następnie we wrześniu 2019 r. Komisja Nadzoru Finansowego przystała na wniosek Banku Millennium i doszło do połączenia obu banków. Na początku października 2019 r., nastąpiła konsolidacja prawna i Bank Millennium oraz EuroBank stały się jednością, a w listopadzie 2019 r. nastąpiło zjednoczenie operacyjne tych banków.

Generalnym inwestorem Banku Millennium jest portugalski Banco Comercial Portugues. Aktualnie w dyspozycji Banco Comercial Portugues znajduje się 50,1% akcji.

Założeniem banku jest nieustanny rozrost i wzmacnianie swojego miejsca na rynku poprzez zaopatrywanie każdą grupę klientów, wysokiej jakości usługami.

 „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu” to obecna maksyma Banku Millennium.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *