Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Alior Bank

System ELIXIR został utworzony w Polsce w 1994 roku. Jest on ściśle związany z godzinami księgowania w polskich bankach. Priorytetem twórców systemu było skrócenie czasu oczekiwania na zaksięgowanie wysłanego przelewu do jego maksimum. Klienci cenią sobie szybkość realizacji przelewów i jest to dla nich sprawa pierwszorzędna.

System ELIXIR daje możliwość realizowania płatności obciążeniowych i uznaniowych. Płatności te są skierowane dla osób fizycznych, firm oraz instytucji bankowych. Wysłanie przelewu ELIXIR w dniu roboczym, daje pewność, że odbiorca otrzyma przelew w czasie nie dłuższym niż kilka godzin po sfinalizowaniu transakcji.

Ważną informacją jest fakt, że w przypadku wysłania przelewu w weekend lub w święto, przelew ELIXIR zostanie zaksięgowany na koncie odbiorcy dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Przelew zostanie zaksięgowany w Alior Banku w godzinach: 11:00, 15:00 i 17:00.


alior bank

Alior Bank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:20 12:20 15:20

Alior Bank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:00


Kiedy dojdzie przelew w Alior Bank?

W Alior Bank, zaksięgowanie przelewu krajowego na koncie jest uzależnione od kilku okoliczności:

 • W których godzinach w banku nadawcy przelewu następuje sesja wychodząca
 • W których godzinach w Krajowej Izbie Rozliczeń następuje sesja przychodząca i wychodząca
 • W których godzinach w banku odbiorcy przelewu następuje sesja przychodząca

Ważną informacją jest, że w przypadku przelewów krajowych sesje przychodzące w Alior Banku księgowane są w następujących godzinach: 11:00, 15:00 i 17:00.

Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne, bank zgodnie z regulaminem rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych, oszczędnościowych i terminowych lokat oszczędnościowych – zobowiązany jest określić datę waluty według następujących standardów:

 1. W przypadku przelewu w obcej walucie i w trybie zwykłym – będzie to drugi dzień roboczy od daty wykonania
 2. Gdy przelew zrobiony jest w walucie EUR, trybie zwykłym zrealizowanym w ramach Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego – będzie to następny dzień roboczy od daty wykonania
 3. W przypadku gdy polecenie przelewu jest w walutach obcych oraz w trybie pilnym – będzie to następny dzień roboczy od daty wykonania
 4. A dla przelewu wysłanego w trybie ekspres – bieżący dzień.

Przy ustalaniu daty waluty bierze się pod uwagę dni wolne od pracy dla waluty zlecenia. Godzina zlecenia przelewu rzutować będzie na czas, w którym to przelew zostanie zrealizowany.

Informacje o Alior Bank

Alior Bank SA to instytucja bankowa, która w Polsce działa od 17 listopada 2008 roku. Oferty banku są skierowane zarówno do klientów indywidualnych jak i do biznesowych. Największym udziałowcem instytucji jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, który monitoruje Skarb Państwa.

Z usług Alior Banku skorzystało już ponad 4 miliony klientów (niespełna 190 tysięcy klientów biznesowych). Alior Bank uruchomił internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Nadzorował również uruchomienie pierwszej w kraju weryfikacji za pomocą wideo, która sprawdza się przy zakładaniu rachunków osobistych. Bank posiada notowania na warszawskiej giełdzie i należy do składu głównego indeksu giełdowego WIG20.

Przez lata działalności, Bank otrzymywał wiele nagród i odznaczeń:

 • Uznany został za najlepszy bank dla Firm według magazynu Forbes,
 • Uzyskał tytułu „Przyjaznego banku Newsweeka za bankowość internetową,
 • Otrzymał drugie miejsce w kategorii „Bankowość tradycyjna”,
 • Uzyskanie trzecie miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna”,
 • Został nagrodzony „Orłem Rzeczpospolitej” jako najszybciej rozwijający się bank na rynku.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

5

Ocena

5.0/5

Michał Patrykowski

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w zakresie Rachunkowości i Finansów. Karierę w finansach zaczynał w 2010 r. w Banku Millennium S.A.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *