Alibaba Logowanie

Rejestracja w Alibaba

Klient, aby korzystać z ofert dostępnych na serwisie Alibaba, musi przejść przez proces rejestracyjny. W tym celu powinien wejść na oficjalną stronę portalu i kliknąć przycisk Join Free – czwarty obrazek od prawej. Formularz online wymaga podania adresu e-mail. Następnie w puste pole należy wpisać kod aktywacyjny wysłany za pośrednictwem elektronicznej skrzynki pocztowej.  Po pomyślnej weryfikacji kolejnym krokiem jest uzupełnienie panelu klienta o dane osobowe takie jak:

 • Nazwa
 • Hasło
 • Lokalizacja
 • Typ konta (dostawca, kupujący lub oba)
 • Imię
 • Nazwisko
 • Nazwa firmy
 • Telefon kontaktowy

Po wypełnieniu wniosku konto zostaje założone. W zależności od wybranego typu można zacząć sprzedawać, kupować lub wykonywać obie te czynności. Serwis udostępnia tak zwany Gold Membership, inaczej profil zaufanego dostawcy. Funkcja została podzielona na 3 kategorie: basic, standard i premium. Od darmowego profilu różnią się brakiem limitu na wystawianie produktów.

Logowanie w Alibaba

Portal Alibaba umożliwia zalogowanie się na trzy sposoby. Pierwszy polega na podaniu swojego adresu e-mail lub numeru ID, po czym wystarczy wpisać hasło. Drugi uwzględnia numer telefonu komórkowego z prawidłowym kodem krajowym. Trzeci zaś opiera się na portalach społecznościowych typu Facebook, Google, LinkedIn czy też Twitter.

alibaba logowanie


Warunki w Alibaba

alibaba logo

Założenie konta Darmowe
Prowadzenie konta Darmowe
Minimalna wpłata
Język polski Nie
Możliwość usunięcia konta Tak
Rodzaje kont Konto dla osób fizycznych
Reklamacje Tak
Weryfikacja danych użytkownika
 Czas pracy firmy Całodobowo
Dokumenty
Program partnerski Tak
Oficjalne zatrudnienie Nie
 Wiek

załóż konto


Informacje o Alibaba

Alibaba Group to chińskie przedsiębiorstwo działające na zasadzie e-commerce. Zostało założone w 1999 roku. Spółka jest właścicielem najpopularniejszych azjatyckich serwisów sprzedażowych, na przykład AliExpress lub Taobao. Firma zajmuje się również rozwojem nowoczesnych technologii, Internetem, sztuczną inteligencją oraz usprawnianiem dystrybucji towarów. Głównym celem platformy jest ułatwienie działalności handlu hurtowego na całym świecie.

Oferta Alibaba

W systemie online da się zakupić setki milionów towarów z ponad 40 różnych kategorii, w tym elektronika użytkowa, maszyny czy odzież. Produkty są zazwyczaj wysokiej jakości, szczególnie patrząc przez pryzmat ceny. Warto wiedzieć, że portal jest nastawiony głównie na sprzedaż hurtową, dlatego głównie firmy zaopatrują się w sklepie Alibaba. Serwis oferuje wiele zniżek, promocji i bonusów, między innymi:

 • March expo – aktualne w miesiącu marcu. Zmieniają się każdego roku
 • Weekly deals – obowiązują od poniedziałku do niedzieli. Najczęściej są to pojedyncze produkty
 • Store coupons – kupony obniżają cenę towarów w danej kategorii o określony procent (od 5% do nawet 20%)
 • Brand zone – obniżki na konkretną markę. Sięgają aż do 70% podstawowej ceny

Dodatkowo za wystawione recenzje zamówionych produktów użytkownik ma możliwość otrzymania kuponu rabatowego. Odrębne promocje klient znajdzie w aplikacji mobilnej.

Osoba zainteresowana powinna pamiętać, że ochrona prawna w przypadku azjatyckich sklepów jest znacznie mniejsza i trudniejsza do wyegzekwowania niż na terenie Unii Europejskiej. Zatem najistotniejsze zdaje się sprawdzanie każdego sprzedawcy oferującego swoje usługi w serwisie Alibaba. Platforma zrzesza tysiące różnych dostawców, dlatego nie może zagwarantować 100% bezpieczeństwa. Portal działa na zasadzie pośrednictwa, analogicznie jak polskie Allegro.

Sklep online udostępnia konsumentom bezpłatną usługę Trade Assurance, która ma na celu budowanie zaufanie pomiędzy kupującym a sprzedającym. Opcja polega na swoistym ubezpieczeniu zamówienia. W przypadku niespełnienia przez dostawcę warunków umowy, w tym opóźnień w dostawie, rozbieżności w jakości i ilości Alibaba zwraca wydane przez klienta pieniądze. Jeżeli sprzedawca nie wyrazi zgody na zwrot płatności, serwis przystąpi do arbitrażu. Otwarcie sporu wiąże się z negocjacjami bez udziału platformy – od 3 do 30 dni. Escalate Dispute jest równoznaczne z prośbą portalu o pomoc.

Zalety Alibaba

 • Szeroka gama produktów
 • Dobre ceny
 • Całodobowa pomoc
 • Sprawny support

Wady Alibaba

 • Długi okres dostawy do Polski

Kontakt Alibaba

Oficjalna strona alibaba.com
 Adres
 Telefon
 Adres e- mail

Opinie o firmie Alibaba

5

Ocena

5.0/5

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *